День народження за ґратами: політв'язень Руслан Абдурахманов вже три роки перебуває під арештом

22 травня 2022 року російські силовики провели облаву в окупованому селі Азовське Генічеського району Херсонської області, під час якої викрали Руслана Абдурахманова, який проживав там разом зі своєю родиною.
Кримського татарина вивезли у невідомому напрямку, а згодом звинуватили у нібито участі в Антитерористичній операції на сході України у 2016 році.
«На очах у двох дітей та дружини вони вдарили мене, я впав. І мене почали забивати ногами. Їх було близько семи людей.
Потім мені на голову натягли чорний мішок для сміття, обмотали голову скотчем, вивели й поклали в машину», — передала розповідь чоловіка дружина, Феріда Донбаєва.
Після затримання Абдурахманова жорстоко катували у приміщенні ПТУ №17 у Генічеську, застосовуючи тортури. Звідти його насильно перевезли до Сімферополя, до будівлі ФСБ, де допити продовжилися під постійним психологічним тиском і погрозами фізичної розправи.
Тиск та залякування, спрямовані як на нього самого, так і на його родину, змусили Абдурахманова визнати свою провину і погодитися з вигаданими звинуваченнями.
«Мене привезли до катівні, спустили до підвалу. Посадили в кут із зав’язаними руками та очима.
Там смерділо трупною отрутою.
Потім прийшло троє людей, вони розмовляли з чеченським акцентом, поклали мене на підлогу, дістали ножі та почали погрожувати, що відріжуть мені статеві органи.
Потім мене катували струмом, били. Погрожували, що з моєю сім’єю вчинять так само.
Згодом туди зайшов старший і сказав, що одного вже вбили, що його треба зняти з підвіски й закопати», — розповів Абдурахманов.
9 серпня 2022 року так званий «суд» у Сімферополі виніс вирок, засудивши Абдурахманова до п’яти років ув’язнення в колонії суворого режиму.
Як і багато інших кримських татар, Руслан Абдурахманов став жертвою переслідувань з боку окупаційної адміністрації через свою етнічну приналежність. Це є частиною систематичної політики дискримінації та утисків кримськотатарського народу, спрямованої на придушення їхньої культури, мови та ідентичності.
Після вироку Руслан перебував у СІЗО-2 міста Сімферополя. У камері разом з ним було ще четверо осіб.
Їм усім забороняли протягом дня присідати на ліжка, що створювало додаткові фізичні та психологічні навантаження. Щодня в камері проводилися обшуки, порушувалося право ув’язнених на приватність, створювалася атмосфера постійного стресу.
Руслану Абдурахманову не передавали необхідних ліків, забороняли прогулянки. І це негативно позначилося на його фізичному та моральному стані. Він потребує операції з видалення трьох гриж у шийному відділі хребта, через які у нього виникали судоми, сталися мікроінсульти, відмовляли кінцівки.
Донедавна Абдурахманова утримували у вʼязниці верхньоуральська челябінської області рф. Зараз він перебуває у колонії №5 міста мічурінська тамбовської області — за понад 1000 км від Криму.
Сьогодні, 12 лютого Руслан святкує свій третій день народження в російському полоні.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
«Любіть по-рускі» — як в Криму мілітаризують дітей та вчать ненавидіти Україну

Хліб на крові: Як росія викрадає зерно з України

Замість дзвінків у школах —радянська воєнна музика: як рф нав’язує мілітаризацію дітям в Криму

Ірині Данилович — 46

Загарбники змушують школярів у Севастополі заповнювати онлайн-форми для вибору вишів

У Києві відзначили Хидирлез: ФОТО

Другий за добу: українські військові знищили ще один літак рф

Лідер у вигнанні: як рф заборонила Джемілєву повернутися додому