«Не лише збереження традицій, а й шлях до самовираження», - у Києві презентували експозицію «Родинна обрядова культура кримських татар»

У музеї «Родовід» Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського у Києві презентували експозицію «Родинна обрядова культура кримських татар».
Про це повідомляє кореспондент QIRIM.News.
Голова громадської організації «Обрядова культура України», авторка і керівниця Міжнародного освітнього культурно-мистецького проєкту «Кримськотатарські студії» Валерія Левківська розповіла QIRIM.News, що сам проєкт був започаткований ще 2022 року. Ідея – сприяти вивченню та популяризації кримськотатарської культури.
За її словами, торік учасники проєкту взялися детально вивчати костюми й вишивку кримських татар. Результати цієї роботи втілені в експозиції «Родинна обрядова культура кримських татар».
«До роботи долучилися наукова та художня ради, а також понад 100 майстринь. За результатами відбору, 43 з них представили свої роботи», - розповіла Левківська.
Вона зазначила, що особливу увагу приділили кримськотатарській вишивці, зокрема, техніці «золотої нитки».
«Це складне мистецтво, яке передавалося з покоління в покоління, сьогодні відроджується, завдяки зусиллям майстринь і студентів», - зауважила авторка «Кримськотатарських студій».
Фото: QIRIM.News
Афізе Емірамзаєва, викладачка кримськотатарської мови Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського теж долучилася до організації експозиції. Каже, що кожен народ має свої особливості, які відображаються в його традиціях. Тож разом з Валерією Левівською вирішили створити платформу для вивчення та популяризації культури кримських татар. А також об’єднати усіх, хто цікавиться цим спадком.
«Захід присвячений традиціям кримських татар, їхньому унікальному культурному надбанню, що проявляється в кулінарії, ремеслах, вишивці й інших аспектах повсякденного життя», - сказала Емірамзаєва.
Викладачка розповідає, що цьогоріч усі студенти університету, незалежно від спеціальності, почали вивчати кримськотатарську мову.
«Я запросила їх відвідати ці лекції за бажанням. І вже зараз бачу, як зростає інтерес до таких ініціатив. Адже пізнання культури через живе спілкування з майстрами, дослідниками й ентузіастами — це завжди набагато цікавіше, ніж лише вивчення матеріалу на уроках», - вважає викладачка.
За її словами, організатори заходу прагнуть залучати до співпраці більше фахівців, щоб розширити коло тем. І детальніше знайомити студентів з кримськотатарською культурою.
«Це не лише про мову чи традиції — це також про розуміння нашої спільної історії, цінностей та ідентичності», - наголосила Афізе Емірамзаєва.
Організатори проєкту закликають молодь також долучатися до роботи над новими виставковими проєктами та майстер-класами.
«Маю надію, що кожен студент знайде натхнення створити власний витвір мистецтва, адже ручна робота - це не лише збереження традицій, а й шлях до самовираження», - резюмувала Валерія Левківська.
Фото: QIRIM.News
Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО "Інститут масової інформації" в межах проекту міжнародної організації Internews Network.
Читайте також:
- У столиці представлять «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму та кримськотатарського народу»
- Орбакайте та Бреговичу, які виступали в окупованому Криму, заборонили в’їзд в Латвію, - ЗМІ
- «Ми зобов'язані зробити кримську експозицію, бо це частина півдня України», - директорка Національного музею народної архітектури та побуту Повякель
- У двох турецьких музеях запрацювали аудіогіди українською
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
«Любіть по-рускі» — як в Криму мілітаризують дітей та вчать ненавидіти Україну

Хліб на крові: Як росія викрадає зерно з України

Замість дзвінків у школах —радянська воєнна музика: як рф нав’язує мілітаризацію дітям в Криму

Ірині Данилович — 46

Загарбники змушують школярів у Севастополі заповнювати онлайн-форми для вибору вишів

У Києві відзначили Хидирлез: ФОТО

Другий за добу: українські військові знищили ще один літак рф

Лідер у вигнанні: як рф заборонила Джемілєву повернутися додому