Ліна Тимошина

Офіційні «представники» корінних народів росії на Форумі ООН у Нью-Йорку благали зняти санкції з рф, - Чубаров

mainnews-id

Офіційні "представники" корінних народів росії, підконтрольні кремлю, у кожному своєму виступі на 24-й сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів у Нью-Йорку просили зняти санкції з росії.

Про це розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у коментарі QIRIM.News.

“Вони всі “- під чоботом москви, всі контрольовані, вони настільки всі боягузливі й виступають або ні про що, або на теми, вказані москвою. І я стверджую, що 95% виступів з боку представників корінних народів росії завершувалися благанням зняти санкції з росії. Мовляв, санкції, накладені на росію, заважають розвиватися корінним народам”, - зазначив Чубаров.

Зокрема, вони скаржилися, що не можуть отримувати візи для того, щоб спілкуватися з частинами своїх народів в інших країнах. Приміром, народ саами, крім росії, живе в Норвегії, Фінляндії та Швеції.

“Наскільки це було помітно, всі говорили, що санкції спрямовані на те, щоб не дати розвиватися корінним народам. І жоден з них не говорив про причини, чому ці санкції щодо росії здійснюються”, - наголосив голова Меджлісу.

форум загалтний план.jpg

Рефат Чубаров підкреслив також, що міжнародна фінансова архітектура повинна включати механізми жорсткого реагування також на дії третіх сторін, як у випадку з окупацією Криму російською федерацією. Бо їхні дії не лише позбавляють корінні народи права на самовизначення, а й створюють реальну загрозу існуванню цих корінних народів на своїй землі.

Втім, серед низки заходів, проведених делегацією України, відбулася й окрема зустріч з представниками корінних народів росії, які не контролюються кремлем, зауважив голова Меджлісу. Вони, зокрема, представляли громадські організації. Ці представники були вимушені залишити росію і продовжують активну політичну діяльність у межах своїх етносів.

“Ми обговорювали питання координації наших дій, питання стану корінних народів росії через призму російсько-української війни, через призму російської агресії. Ми говорили про те, що ми, кримські татари як корінний народ України насамперед опікуємося правами свого народу і питаннями Української держави. Але росія, розв’язавши війну, максимально робить співучасниками цієї злочинної війни представників корінних народів. Тому ми хотіли б співпрацювати саме в розрізі наших зусиль, щоб зупинити цю війну на принципах територіальної цілісності Української держави. І досягти через покарання тих, хто розпочав цю війну, початку відновлення прав корінних народів росії”, - пояснив Чубаров.

Українська делегація форум 1.jpg Фото: Facebook/Liudmyla Korotkykh

Варто зазначити, що на 24-й сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів Меджліс кримськотатарського народу вперше представили не як організацію, а як парламент корінного народу.

“Після політичного визнання Меджлісу представницьким органом кримськотатарського народу, а визнання сталося 20 березня 2014 року, і особливо після ухвалення Закону “Про корінні народи України” за пропозиціями з нашого боку, Меджліс кримськотатарського народу вже віднесений на Постійному форумі до категорії парламентів корінних народів”, - сказав Чубаров.

Водночас він пояснив, що це не дає якихось додаткових привілеїв на форумі.

“Це не є надбанням якихось бонусів, це визначені окремі місця в залі, так і написано: “Парламенти корінних народів”. І тепер представники Меджлісу перебувають в тому місці, де передбачено перебування представників парламентів. Але що стосується рівності виступів та дискусій, тут все зберігається, як було”, - зазначив голова Меджлісу.

За його словами, в період між сесіями Курултаю всі його повноваження переходять до Меджлісу кримськотатарського народу. А сесії Курултаю проводяться в дуже короткі терміни - не менше одного разу на два роки. Тому саме Меджліс був представлений як парламент корінного народу.

Українська делегаця форум 2.jpg Фото: Facebook/Eskender Bariiev

Рефат Чубаров розповів, що один з головних його меседжів під час виступів на сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів те, що будь-яка агресія і будь-яка загарбницька війна - це є злочин. Але подвійним злочином є дії москви з примусу представників корінних народів росії до участі у злочинній війні проти України.

“Я говорив про те, що кожен з корінних народів має свою славну і дуже часто трагічну історію. Але всі вони відомі тим, що мужньо захищають і захищали свій дім, якщо до них вриваються озброєні злочинці. І наголосив, що кримські татари і українці теж захищають свій дім і державу від озброєних злочинців, які увірвалися за наказом путіна на українські землі. Я закликав форум весь час приділяти увагу репресіям і переслідуванням кримськотатарського корінного народу України, чия земля Крим вже 11 років окупована російською федерацією”, - сказав голова Меджлісу.

Чубаров виступ форум.jpg Фото: Facebook/Liudmyla Korotkykh

І ще одна теза, на якій Рефат Чубаров наголосив під час заходів у Нью-Йорку: нікому й ніколи не буде дозволено переступати через права корінних народів, зокрема, через право на свою землю.

“Я оголосив цю тезу, бо право на землю - одне з фундаментальних прав корінних народів, яке виписано в Декларації ООН з питань корінних народів”, - додав він.

Чубаров підкреслив також, що Крим - це земля корінного кримськотатарського народу, це його батьківщина, і водночас невіддільна частина Української держави. І долю Криму вирішуватимуть Українська держава та кримськотатарський народ.

брифінг Форум.jpg Фото: Facebook/Eskender Bariiev

Під час заходів у Нью-Йорку делегація України не оминула й теми переговорів щодо миру в Україні. Зокрема, Меджліс кримськотатарського народу разом з Постійним представництвом України при ООН провели брифінг для представників країн-членів ООН, куди запросили послів інших країн.

За словами Чубарова, делегація України пояснювала ситуацію на тлі останніх подій навколо питань можливого перемир'я або миру. Зокрема, наголосила на неприпустимості визнання Криму російським.

Про небезпеку досягнення миру шляхом поступок Україною своєю територією, зокрема Кримом, наголосила делегація й на сайд-івенті “Імплементація декларації ООН з прав корінних народів в умовах міждержавного збройного конфлікту”, організованому Меджлісом, Кримськотатарським Ресурсним Центром і Постійним представництвом України при ООН. Адже це “брутально порушуватиме декларацію ООН з прав корінних народів”, акцентував Чубаров.

сайд-івент.jpg Фото: Facebook/Eskender Bariiev

Ця стаття/матеріал стала можливою за підтримки програми “Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин