Окупанти відправили трьох бранців із Джанкою на примусову "судово-психіатричну експертизу"
Кримськотатарських політв'язнів із Джанкоя Енвера Халіллаєва, активіста Арсена Кашка та імама мечеті в селі Лобаново Вахіда Мустафаєва загарбники відправили на примусову судово-психіатричну експертизу до республіканської клінічної психіатричної лікарні у Сімферополі.
Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов, цитує «Кримська солідарність».
За його словами, психіатрична експертиза «не є обов'язковою процедурою для цієї категорії справ відповідно до кримінально-процесуального законодавства». Він вважає це способом тиску на заарештованих у політично мотивованих кримінальних справах.
«По-перше, це обумовлено тим, що фсб у справах з тероризму намагається максимально «впихнути» все, що можна, зокрема такі експертизи — через брак якихось залізних доказів вини наших підзахисних. По-друге, це такий підхід, може хтось захоче «косити» під божевільного, хоча ніколи таких приводів не було. По-третє, це небезпечна тенденція. Сьогодні це просто «накат» практики поміщення людей без законних підстав до психіатричної лікарні, а завтра ніхто не застрахований від застосування медичних препаратів», — вважає захисник.
Нагадаємо, вранці 5 березня у Бахчисарайському та Джанкойському районах Криму окупанти провели обшук у 10 кримських татар. Того ж дня суд обрав запобіжний захід чотирьом з них — кримськотатарським активістам Мемету Люманову, Азізу Азізову, Рустему Османову та Мустафі Абдураманову. Їх відправили до СІЗО №2.
Всіх заарештованих обвинувачують в участі у забороненій на території рф ісламській партії «Хізб ут-Тахрір». Багато із затриманих — батьки у багатодітних сім'ях. Ісламську політичну партію «Хізб ут-Тахрір» було визнано терористичною 14 лютого 2003 року Верховним судом рф у закритому судовому засіданні. При цьому на території України та більшості країн світу організація діє без обмежень на рівні національних законодавств.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин«Безпідставні звинувачення», — МЗС України про заяву Тегерана
Сьогодні - День Збройних Сил України
«Дозволу увійти у свій дім не проситиму»,- підполковник ЗСУ Алім Керімов
«Критика має бути відповідальною»: Рефат Чубаров про дискусії навколо діяльності Рустема Умєрова
«Схоже на оцінки, які не підтверджуються фактами»,— Наріман Джелял про критику Умєрова у ЗМІ
«Спекулятивна стаття», — нардеп Ахтем Чийгоз висловився стосовно публікації у ЗМІ про роботу міністра оборони Умєрова
Таміла Ташева звільнилась зі своєї посади
Громадські організації мусульман України приєднаються до Союзу неурядових організацій ісламського світу