Олександра Єфименко

Прокуратура АРК передала до суду справу командира блокпоста «Бельбек»

mainnews-id

Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя скерувала до суду обвинувальний акт проти громадянина України, якого звинувачують в участі у незаконному збройному формуванні «Самооборона Севастополя», державній зраді та посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України.

Про це 22 липня повідомила прокуратура АРК.

За даними слідства, у лютому 2014 року чоловік долучився до «Самооборони Севастополя» та став командиром блокпоста «Бельбек», який російські окупаційні сили встановили поблизу однойменного аеродрому для блокування українських військових під час захоплення Криму. Він, за версією слідства, забезпечував контрольно-пропускний режим, незаконно перевіряв документи громадян та проводив обшуки автомобілів. У березні 2014 року також охороняв виборчі дільниці під час незаконного так званого «загальнокримського референдуму». Його дії кваліфікували за ч. 4 ст. 260, ч. 1 ст. 111 та ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.

Як повідомляє QIRIM.Media з власних джерел, йдеться про Юрія Кокіна – учасника незаконного збройного формування «Блокпост Бельбек», який, за даними відкритих джерел, був активним учасником так званої «Кримської весни» – операції росії із захоплення та окупації Криму. Кокін також фігурує як командир блокпоста «Бельбек», який блокував територію аеродрому, та учасник організації і проведення незаконного «референдуму» у березні 2014 року на території українського Криму.

Спеціальне досудове розслідування у справі проводили слідчі Головного управління Національної поліції в АР Крим та місті Севастополі. Відповідно до Конституції України, обвинувачений вважається невинуватим, поки його вина не буде доведена в законному порядку та встановлена обвинувальним вироком суду.

Фото: блокпост «Бельбек», на фото видно озброєних російських військових і «Урали», що перекривають проїзд до аеродрому. З пропагандистського сайту.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин