Що стоїть за дозволом Україні бити вглиб рф?
Рішення адміністрації Президента США надати дозвіл здійснювати удари вглиб території рф далекобійними ракетами навряд чи змінить сам характер бойових дій на усій протяжності російсько-українського фронту.
На думку військово-політичного аналітика Дмитра Снєгирьова, причиною цього є чітка прив'язка до конкретного суб'єкта рф, а саме, Курської області росії. В інтерв'ю QIRIM.News він зазначив, що американські ракети ATACMS мають дальність ураження 300 км, і ворог може пересувати свою логістику якомога далі від неї.
«Можна припустити, що зоною ураження стануть тилові бази накопичення окупантів: особовий склад, БК, паливно-мастильні матеріали тощо.
Проте, коли ми били Himars - на початковому етапі вибухали нафтобази, БК росіян. А потім вони пересунули їх на 100 км вглиб. Зараз так само можуть пересунути логістику на 350 км далі від ATACMS», - заявив він.
Експерт також зазначає, що далекобійні ракети не можуть дістати до аеродромів базування стратегічних бомбардувальників рф. Наприклад, аеродром Енгельс розташований за 700 км від зони ураження, а аеродром Оленья - за півтори тисячі.
Щодо кількості самих ракет, Дмитро Снєгирьов зазначає, що їх буде від двох десятків до сотні. Справа в тому, що на складах США є лише кілька сотень ATACMS.
«Відповідно, говорити про те, що нам передадуть всі ракети, не можна. Це не відповідає дійсності. Передадуть якусь кількість, максимум до сотні.
Я впевнений: враховуючи, що до інавгурації Трампа залишилося два місяці, в кращому випадку їх буде кілька десятків, а за цей час ми не змінимо характеру бойових дій», - зазначив експерт.
Проте головна ціль такого рішення — це допомога ЗСУ утримати захоплені райони Курської області для майбутніх переговорів з рф.
«В чому полягає позиція Трампа? План передбачає демаркаційну лінію 1300 км. Ніхто не аналізує цю цифру. Протяжність фронту - 900 км. 300 км - це відстань по кордону між Сумською та Харківською областю.
А де ще 100 км? А 100 км - це територія Курської області , яка підконтрольна Україні.
Трамп вже заганяє путіна в глухий кут. Хочеш, на момент перемовин контроль територій - нема питань, але доведеться, відповідно, погодитися з присутністю ЗСУ в Курській області.
З одного боку, він тисне на рф, з іншого - дозволяє нам бити тільки по Курській області. Це красива багатоходівка. Вони дають рф зрозуміти: хочете сідати за стіл переговорів?
Питань немає, але з урахуванням поточної ситуації. Аби ця поточна ситуація не змінилася, нам дали ATACMS виключно для Курської області, щоб ми втримали свою присутність там, а не розширили зону бойових дій шляхом інших територій рф», - пояснив Снєгирьов.
Експерт зауважив, що рішення про дозвіл було прийняте після зустрічі Байдена з Трампом у Білому домі. Таким чином, можна припускати, що цей дозвіл узгоджений як чинним, так і майбутнім Президентом Сполучених Штатів.
Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО "Інститут масової інформації" в межах проєкту міжнародної організації Internews Network
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новинРосія вбила 592 українських дітей
В Австрії відбулася конференція, присвячена Криму
Окупанти в Криму встановлюють боносіткові загородження
Кримській колаборант, який вивозив крадене зерно, отримав 10 років тюрми заочно
Протягом доби окупанти вбили на Херсонщині двох людей
«Лякає ядерною зброєю», — експерт про доктрину путіна
Що стоїть за дозволом Україні бити вглиб рф?
Рефат Чубаров бере участь у засіданні Європарламенту