Асіф Алієв

Що стоїть за дозволом Україні бити вглиб рф?

mainnews-id
Відповіді на це питання надав військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов

Рішення адміністрації Президента США надати дозвіл здійснювати удари вглиб території рф далекобійними ракетами навряд чи змінить сам характер бойових дій на усій протяжності російсько-українського фронту.

На думку військово-політичного аналітика Дмитра Снєгирьова, причиною цього є чітка прив'язка до конкретного суб'єкта рф, а саме, Курської області росії. В інтерв'ю QIRIM.News він зазначив, що американські ракети ATACMS мають дальність ураження 300 км, і ворог може пересувати свою логістику якомога далі від неї.

photo_2024-06-14_17-21-51 (1).jpg

«Можна припустити, що зоною ураження стануть тилові бази накопичення окупантів: особовий склад, БК, паливно-мастильні матеріали тощо.

Проте, коли ми били Himars - на початковому етапі вибухали нафтобази, БК росіян. А потім вони пересунули їх на 100 км вглиб. Зараз так само можуть пересунути логістику на 350 км далі від ATACMS», - заявив він.

Експерт також зазначає, що далекобійні ракети не можуть дістати до аеродромів базування стратегічних бомбардувальників рф. Наприклад, аеродром Енгельс розташований за 700 км від зони ураження, а аеродром Оленья - за півтори тисячі.

Screenshot_3-extra-extra-large.webp Щодо кількості самих ракет, Дмитро Снєгирьов зазначає, що їх буде від двох десятків до сотні. Справа в тому, що на складах США є лише кілька сотень ATACMS.

«Відповідно, говорити про те, що нам передадуть всі ракети, не можна. Це не відповідає дійсності. Передадуть якусь кількість, максимум до сотні.

Я впевнений: враховуючи, що до інавгурації Трампа залишилося два місяці, в кращому випадку їх буде кілька десятків, а за цей час ми не змінимо характеру бойових дій», - зазначив експерт.

Проте головна ціль такого рішення — це допомога ЗСУ утримати захоплені райони Курської області для майбутніх переговорів з рф.

photo_2024-08-13_08-54-09-2.jpg

«В чому полягає позиція Трампа? План передбачає демаркаційну лінію 1300 км. Ніхто не аналізує цю цифру. Протяжність фронту - 900 км. 300 км - це відстань по кордону між Сумською та Харківською областю.

А де ще 100 км? А 100 км - це територія Курської області , яка підконтрольна Україні.

Трамп вже заганяє путіна в глухий кут. Хочеш, на момент перемовин контроль територій - нема питань, але доведеться, відповідно, погодитися з присутністю ЗСУ в Курській області.

З одного боку, він тисне на рф, з іншого - дозволяє нам бити тільки по Курській області. Це красива багатоходівка. Вони дають рф зрозуміти: хочете сідати за стіл переговорів?

1_main-v1723040432.jpg

Питань немає, але з урахуванням поточної ситуації. Аби ця поточна ситуація не змінилася, нам дали ATACMS виключно для Курської області, щоб ми втримали свою присутність там, а не розширили зону бойових дій шляхом інших територій рф», - пояснив Снєгирьов.

Експерт зауважив, що рішення про дозвіл було прийняте після зустрічі Байдена з Трампом у Білому домі. Таким чином, можна припускати, що цей дозвіл узгоджений як чинним, так і майбутнім Президентом Сполучених Штатів.

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО "Інститут масової інформації" в межах проєкту міжнародної організації Internews Network

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин