«Щоб твою історію знали, її треба розповідати», - Леніє Умерова
Колишня політув'язнена, кримська татарка Леніє Умерова, яка 13 вересня повернулася в Україну в межах обміну, закликала бранців принагідно розповідати свої історії та нагадувати про себе.
Про це Леніє Умерова сказала в інтерв'ю QIRIM.Media.
«Потрібно розуміти: для того, аби твою історію знали, її треба розповідати. Потрібно розповідати і тут, і там. Потрібно наважитися, якось натяками, якимось чином, але потрібно розповідати про себе, нагадувати, підіймати суспільство. Це дуже важливо (…) Я не хочу закликати зараз якісь непосильні речі робити, але по можливості розуміти, чи є в тебе змога, чи ти фізично й морально на це налаштований, і треба казати про це», - зазначила Леніє Умерова.
Родичам бранців кремля колишня політув'язнена радить також поширювати інформацію про своїх близьких, які перебувають за ґратами.
«Максимально поширювати інформацію, якось доносити до людей, що твоя близька людина перебуває там, що її утримують нечесно, що все, що їй інкримінують, писано незрозуміло чим і шито червоними нитками», - зазначила дівчина.
На її думку, також слід щодня нагадувати, що політв'язнів потрібно визволяти.
«Ми повернемо кожного з наших політв'язнів додому», - додала Леніє Умерова.
Нагадаємо, Леніє Умерову російські силовики затримали 4 грудня 2022 року після перетину грузинсько-російського кордону. Вона їхала до окупованого Криму доглядати за онкохворим батьком. Її звинуватили в нібито порушенні правил режимної зони.
Умерову помістили до Центру тимчасового утримання іноземних громадян у Владикавказі. Російський суд визнав її винною у «порушенні режиму державного кордону». Пізніше окупанти декілька разів продовжували їй арешт.
4 травня 2023 року політбранку перевезли до москви, у СІЗО «Лефортово». Її звинуватили у «шпигунстві».
Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО "Інститут масової інформації" в межах проєкту міжнародної організації Internews Network".
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин«Неодноразово мав загинути, але мені пощастило», — боєць з позивним Татарин про відбиття штурмів росіян
Чехія визнала депортацію 1944 року геноцидом кримськотатарського народу
Загарбники затримали громадянина Узбекистану, якого звинувачують у ліквідації генерала, що застосовував хімічну зброю проти ЗСУ
В рф ліквідували генерала, який застосовував хімічну зброю проти українських військових
81 генератор від турецької компанії передані Україні
Це забруднення на роки або До чого призведе затоплення суден в Чорному морі
США нададуть Україні зброї на півмільярда доларів
Усик носить форму з кримськотатарським орнаментом