Сибіга та Фідан обговорили сприяння Туреччини у звільненні кримських татар з російського полону

В межах свого візиту до Туреччини міністр закордонних справ України Андрій Сибіга обговорив з місцевою владою сприяння у звільненні полонених з російського полону, зокрема, кримських татар.
Про це повідомив сам чиновник, за результатами зустрічі з турецьким колегою Хаканом Фіданом, повідомляє кореспондент QIRIM.News.
Зокрема, Сибіга подякував турецькій стороні за прийом та підтримку і нагадав, що працював там послом. У Туреччині в нього народився син.
За словами Сибіги, Президент України Володимир Зеленський направив його для розвитку добросусідських відносин між Україною та Туреччиною.
У своєму виступі Сибіга повідомив, що ситуація на полі бою залишається складною: російські окупанти кидають багато нових солдат на позиції українських захисників, однак ЗСУ тримають фронт.
«Туреччина — наш стратегічний партнер, з яким ми прагнемо розвивати взаємовигідні відносини… Цінуємо зусилля турецької влади і особисто президента Реджепа Тайіпа Ердогана, спрямовані на справедливе завершення війни. Ми вдячні за допомогу, яку надає Туреччина з перших днів війни», - зазначив чиновник.
За його словами, Туреччина підтримує Формулу миру та є лідером у напрямку продовольчої безпеки. Сибіга підкреслив, що «Формула миру – це єдиний всеосяжний шлях до справедливого тривалого миру». Свого турецького колегу він поінформував про "План перемоги", який є практичним інструментом втілення Формули миру. Окремо він ще раз спинився на питанні російського терору, який загрожує продовольчій безпеці.
«З початку осені російські удари вже пошкодили чотири судна, зокрема, з зерном для Єгипту, кукурудзою для Італії, гуманітарним вантажем продовольчої програми ООН для Палестини… Нам потрібна сильна позиція партнерів, аби зупинити цей терор», - підкреслив Сибіга.
На завершення Сибіга розповів про успіхи у двосторонній співпраці. Зокрема, Туреччина будує кораблі для військово-морських сил України.
Фото пресслужби МЗС: Андрій Сибіга та Хакан Фідан
Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО "Інститут масової інформації" в межах проєкту міжнародної організації Internews Network
Читайте також:
- Ворожий удар по Україні: загинули двоє людей
- «Це свідома, послідовна політика окупаційного режиму», - Посол Джелял про не включення росією кримських татар до обмінних списків
- «Усе, що буде тиснути й зупиняти Росію, маємо втілювати якнайшвидше», - Зеленський
- ФСБ в окупованій Ялті затримала чоловіка, звинувативши його в підготовці теракту
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Політбранець Андрій Коломієць повернувся в Україну після 10 років незаконного ув’язнення в рф

«Принципове питання»: політв'язень Богдан Зіза відмовився від роботи у російській в'язниці, щоб не платити податки рф

Окупанти затримали кримських татар, які приїхали в Крим навідати родичів – Чубаров

«Усе, що буде тиснути й зупиняти Росію, маємо втілювати якнайшвидше», - Зеленський

В Україні стартує документальний проєкт про кримськотатарську культуру — «Живий спадок Криму. Традиції»

У київській книгарні «Сенс» презентували книгу кримськотатарського журналіста та політв’язня Османа Аріфмеметова

Джелял подарував президенту Ердогану «Щит дружби», створений керамістом Скибіним

Цієї ночі Росія застосувала 18 ракет і близько 400 ударних дронів - Зеленський