Сибіга: Україна та Туреччина - не конкуренти, а країни, які взаємодоповнюють одна одну

Туреччина є стратегічним і надзвичайно важливим партнером для України. При цьому Київ та Анкара не є конкурентами а взаємодоповнюючими країнами.
Про це заявив Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга в коментарі QIRIM.Media на Анталійському дипломатичному форумі.
«З Туреччиною для нас стратегічний партнер, надзвичайно важливий партнер, і ми поділяємо спільні безпекові виклики, зокрема в Чорному морі», - сказав Сибіга під час Анталійського дипломатичного форуму.
Він наголосив, що Україна та Туреччина не конкурують, а взаємодоповнюють одна одну.
«Ми країни, які не конкуруємо, ми країни, які взаємодоповнюють один одного. Свідченням цього є наш візит, тристоронній візит до Сирії. Ми обговорювали, як нарощувати нашу двосторонню торгівлю», - зазначив міністр.
За словами Сибіги, наразі в Україні стоїть питання про ратифікацію угоди про зону вільної торгівлі з Туреччиною, яка слугуватиме подальшому зростанню товарообігу. Торік він зріс майже на 30% і сягнув 7 мільярдів доларів.
Сибіга також підкреслив перспективи співпраці в енергетиці та створення альтернативних шляхів постачання продуктів в країни Перської затоки та Близького Сходу спільно з Туреччиною.
Міністр також розповів про результати участі української делегації в Анталійському дипломатичному форумі.
«Головне, що Україна присутня, Україна в фокусі. В тому числі на такому важливому форумі, як Анталійський форум. Це важливо. Друге - ми маємо чітке визнання нової ролі України як контриб’ютора безпеки, як необхідного партнера для багатьох країн регіону», - сказав Сибіга.
Він зазначив, що візит президента Володимира Зеленського на Близький Схід дозволив досягнути довготермінових домовленостей щодо взаємодії у сфері безпеки.
Сибіга також повідомив, що в його двосторонніх зустрічах фокус був на країнах Глобального Півдня та Африки. Він провів понад десять таких зустрічей. Особливо Сибіга виділив участь у форумі делегації на чолі з лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим та головою Меджлісу Рефатом Чубаровим.
«Я дуже радий, що бере участь також делегація на чолі з лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим. Це теж дуже важливо. Вона показує цю нашу силу України в різноманітності. І це посилювало наші переговорні позиції», - підкреслив міністр.
Щодо війни Сибіга зазначив, що росія є прямою зацікавленою стороною в продовженні конфлікту на Близькому Сході, щоб уникнути санкцій або пом’якшити їх, а також щоб відволікти увагу світу від України.
«Ми не повинні допустити, аби росія заробляла на стрибку цін на енергоносії, або щоб росія користувалася ситуацією напруги, дестабілізації в регіоні… аби уникнути санкцій чи їх пом’якшити», - сказав він.
Сибіга додав, що Україна продовжує працювати над наближенням справедливого та сталого миру.
Читайте також:
- «Ми й надалі зберігатимемо віру у завершення війни в Україні через переговорний процес», - Ердоган
- У Туреччині стартував Анталійський дипломатичний форум
- «Закріпити та розвинути роль України як безпекового партнера», - Сибіга візьме участь у 5-му Анталійському дипломатичному форумі
- Мадяр: ніхто не може нав’язувати Україні умови мирного договору
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Фідан: Туреччина вважає війну в Україні загрозою для регіону та підтримує мирні переговори

Кримськотатарська рок-колаборація: Jamala і гурт Shatur-Gudur презентували спільний трек про київські світанки

У Туреччині стартував Анталійський дипломатичний форум

В окупованому Криму лунали вибухи в районі аеродромів «Бельбек» та «Кача», - «Кримський вітер»

«Закріпити та розвинути роль України як безпекового партнера», - Сибіга візьме участь у 5-му Анталійському дипломатичному форумі

Розстріляне відродження кримських татар — 17 квітня 1938 року

«Птахи Мадяра» уразили в окупованому Криму дві нафтобази та низку інших військових об’єктів росіян

Окупаційний суд залишив під вартою незаконно затриманих торік кримських татарок