Микола Шевчук

Стан здоров’я бранця Шейхалієва в ув’язненні погіршився: його доправили до туберкульозної лікарні

mainnews-id
Чоловіка затримали у 2019 році

Засудженого до 14 років позбавлення волі громадського журналіста Рустема Шейхалієва російські окупанти вивезли з єнісейської в'язниці до туберкульозної лікарні №1 головного управління федеральної служби виконання покарань (ГУФСП) по красноярському краю.

Про це повідомила його дружина Суріє Шейхалієва, цитує «Кримська солідарність».

З моменту арешту у нього на обох ногах прогресував варикоз. Шейхалієв неодноразово скаржився тюремному медику на болі, проте лікар заявляв, що у політв'язня «нічого страшного немає». Йому виписували мазі та таблетки, проте лікування не допомогло.

За словами Суріє Шейхалієвої, помістити її чоловіка до лікарні зважилися лише після того, як його ноги посиніли і стали ще більше хворіти та набрякати. Про те, як лікуватимуть чоловіка, дружині загарбники повідомити відмовилися.

Про варикоз та проблеми з ногами Шейхалієв повідомляв свою родину на побаченні у жовтні 2024 року. Тоді його дружина зазначила, що ноги у чоловіка «місцями сині», але стан його здоров'я «загалом задовільний».

У 2024 році, ще під час судового слідства, у Рустема Шейхалієва також відкривалася кровотеча з носа — журналіст повідомляв про головні болі, які не припиняються навіть після знеболювальних, і болі в грудях. Чоловік підозрював, що у нього серцева недостатність, однак у СІЗО йому так і не поставили діагноз та не робили жодних призначень.

Нагадаємо, 27 березня 2019 року у Криму у мікрорайонах Кам'янка та Строганівка у Сімферополі пройшли наймасовіші обшуки у будинках кримських татар. Майже всі затримані були громадянськими журналістами чи громадськими активістами. 24 листопада 2022 року головуючий суддя південного окружного військового суду Вячеслав Корсаков із колегією у складі Деніса Галкіна та Ігоря Шендрікова визнали кримськотатарських активістів винними у терористичній діяльності та спробі захоплення влади. Енвера Аметова та Яшара Муєдінова засудили до 13 років колонії суворого режиму, а цивільних журналістів Руслана Сулейманова, Рустема Шейхалієва та Османа Аріфмеметова – до 14 років. Чотири роки політв'язні проведуть у в'язниці, а потім ще один рік будуть обмежені у свободі пересування. Підсудні винними не визнали себе і вважають своє переслідування політичним.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин