Ахмет Озай, Асіф Алієв

Суттєва підтримка Європарламентом Меджлісу кримськотатарського народу та України

mainnews-id
Спеціальний репортаж з Брюсселя інформаційного агентства QIRIM.News

Європейський парламент (ЄП) організував спеціальне надзвичайне засідання, присвячене 1000-му дню повномасштабної війни, розв’язаної росією проти України.

19-20 листопада 2024 року в Брюсселі в засіданнях в якості спеціального гостя взяв участь голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, представляючи корінний народ Криму – кримських татар.

Українська делегація провела активну дипломатичну роботу в Європарламенті. До її складу увійшло восьмеро осіб, серед яких українські політики, дипломати, голова Меджлісу Рефат Чубаров та представник Меджлісу в Європі Ахмет Озай.IMG_20241121_113222_512.JPG

Саме Озай підготував репортаж для QIRIM.News про насичений порядок денний у Брюсселі.

Прийом української делегації

На зустрічах у Брюсселі українська делегація була прийнята за протоколом на високому рівні.

Виступ Президента України Володимира Зеленського у залі засідань європейські політики зустріли оплесками, стоячи.

Рефат Чубаров, який представляв кримськотатарський народ, також отримав підтримку під час свого виступу.

На зустрічах заступників голови Меджлісу з президентом Європарламенту була висловлена підтримка Україні та кримськотатарському народу в боротьбі з росією.

Нововведення для Меджлісу в ЄП

Вперше, за ініціативи українських державних діячів і дипломатів, Меджлісу кримськотатарського народу, було надано окрему кімнату для делегації.

Це дозволило Меджлісу проводити зустрічі з представниками політичних партій та делегацій країн, представлених у Європарламенті.

Обговорювані теми

На зустрічах з представниками Німеччини, Фінляндії, Італії, Польщі, Чехії, Португалії та інших країн, а також з іноземними місіями обговорювалися такі питання:

  • Російська окупація Криму, яка триває з 2014 року.
  • Повномасштабне вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року.
  • Порушення прав людини та репресії проти кримських татар у Криму.
  • Злочини росії у війні проти України, що триває вже 1000 днів.

Висловлювання європейських політиків

Член Європарламенту Сергій Лагодинський зазначив:
"Маємо два пріоритети: підтримувати Україну та захищати цінності й права корінного народу Криму – кримських татар. Ви – не меншина, ви – корінний народ. Нам потрібно більше історій від кримських татар, аби викрити злочини росії перед європейською спільнотою".

Депутат Португальської соціалістичної партії Франсіско Асіс заявив:

«Порушення прав людини в Криму є типовою рисою всіх комуністичних режимів. Я соціаліст, але проти комунізму.

Росія в Криму проводить імперіалістичну та колоніальну політику. Ми підтримуємо кримських татар".

Значення участі Меджлісу

Участь Рефата Чубарова у такій великій міжнародній зустрічі стала відповіддю на російську пропаганду, яка заперечує права кримських татар, продемонструвала західному світу підтримку України та кримських татар у боротьбі проти агресора.

Делегація Меджлісу також провела зустрічі з високопосадовцями Європейського парламенту та ЄС, наголошуючи на необхідності подальшої підтримки України та захисту прав кримських татар.

В кулуарах ЄП обговорювали репресії та порушення прав людини стосовно кримських татар в окупованому Криму.

Члени Європарламенту висловили підтримку кримським татарам. У цьому контексті було створено групу солідарності для привернення уваги європейської політики до ситуації в Криму.

До складу групи увійшло багато членів Європарламенту, зокрема голова європейських лібералів, болгарський депутат турецького походження Ільхан Кючюк.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров подарував віцепрезидентці Європейського парламенту Піні Пічерно книгу, яка розповідає про депортацію та геноцид кримськотатарського народу 18 травня 1944 року, що є злочином сталінського режиму за часів Радянського Союзу.

Кримськотатарський прапор увійшов до протоколу Європарламенту Важливим досягненням стала поява кримськотатарського прапора у делегаційній кімнаті та на офіційних зустрічах, які проводив Рефат Чубаров у Європарламенті.

IMG_20241121_113244_181.JPG

Голова Меджлісу також провів зустріч з членом комітету Європарламенту із закордонних справ, італійською депутаткою Алессандрою Моротті. На цій зустрічі обговорювалися останні події в окупованому Криму та перебіг повномасштабної війни в Україні.

Інші дипломатичні зустрічі

Делегація Меджлісу зустрілася з керівником відділу України в Європейській службі зовнішніх дій (EEAS), чеською депутаткою Петрою Гомбаловою Кислінгеровою. Вона прийняла Чубарова та делегацію у своєму офісі й зазначила:

«Ми постійно контактуємо з Україною по ситуації в Криму та на окупованих територіях. Звісно, Крим має особливе значення. Ми бажаємо остаточної перемоги Україні. Ми виступаємо проти переговорів з путіним. Без укладення мирної угоди з Україною переговорів з ним не буде».

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин