У Нідерландах відкрилася виставка про війну росії проти України зі «Щоденниками війни» від українських дітей
У Нідерландах відкрилася виставка про війну росії проти України зі «Щоденниками війни» від українських дітей
У Нідерландах, у Національному військовому музеї, відкрилася виставка «Військові історії. Україна поруч». У рамках виставки представлена експозиція, присвячена історіям українських дітей, які стали свідками війни проти України «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей». Її ініціювала візіонерка Христина Храновська за підтримки МЗС України.
Про це QIRIM.News повідомили організатори виставки.
В експозиції представлені чотирнадцять історій дітей з Донецької, Харківської, Херсонської, Київської областей. Їхні розповіді про перші місяці повномасштабного вторгнення підкріплені дитячими щоденниками, малюнками та особистими речами.
Серед них історія 12-річного Артема Скрипченка з міста Торецька, що на Донеччині. Хлопчик врятувався з-під завалів будинку, втратив батька. Артем пригадує, що на початку повномасштабного вторгнення бачив багато літаків у небі. Він з родиною ховався від обстрілів у маленькому коридорі або в підвалі.
11 березня 2022 року, коли родина знову спустилася туди, в їхній будинок прилетіла ракета. Тато хлопчика загинув на очах у родини. Артему з мамою та маленькою сестрою допоміг вибратися з-під завалів незнайомий чоловік, який довіз родину до Святогірська. Згодом його дядько допоміг родині евакуюватися до Тернополя. Після пережитого Артем Скрипченко створив серію малюнків про війну.
«Малюнки я почав створювати у Святогірську, всі вони присвячені війні й татові, якого ми дуже сильно любили. Я хочу, щоб люди дивилися на них і нагадували собі, що відбувається. Може, це підштовхне їх більше донатити на нашу перемогу, щоб подібне більше ніколи не сталося», — каже Артем.
За словами організаторів, головне завдання експозиції — розповісти унікальні історії та висвітлити глибоку травму молодого покоління України. А також дати змогу українським дітям бути почутими, – щоб світ знав, що вони переживають щодня.
За словами авторки проєкту Христини Храновської, згідно зі звітом ЮНІСЕФ, від початку повномасштабного вторгнення в Україні загинуло або отримало поранення близько 1148 дітей. І це лише офіційна суха статистика. В реальності, каже Храновська, таких історій в рази більше.
«Хтось не готовий розповідати про пережите горе, комусь легше тримати в собі. Мені як мамі чотирьох дітей, як людині, що працює з дітьми клієнтів останні 15 років у дитячому бізнесі, здається важливим говорити про це частіше. Ми не можемо дозволити собі припинити інформувати. «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей» – це 14 дитячих історій, 14 зруйнованих життів. Весь світ має побачити, як тепер страждають українські діти. Ця експозиція — про біль очима дітей. І я хотіла б, щоб увесь світ ні на секунду не забував, що війна триває, і від російських ракет гинуть українські діти», - розповіла авторка проєкту Христина Храновська.
На відкритті експозиції був присутній міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс та посол України в Нідерландах Олександр Карасевич.
За словами менеджерки проєктів Національного військового музею Монік Брінкс, експозиції музею щорічно відвідують близько 300 тисяч людей, серед яких багато молоді та школярів. Виставка «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей» триватиме до 25 серпня 2025 року.
У майбутньому Христина Храновська планує організувати подібні виставки у Лондоні та Брюсселі.
«Головне — щоб світ, який живе у своїй «бульбашці», памʼятав: щохвилини в Україні триває війна. Цей проєкт - мій внесок у боротьбу», - наголосила Храновська.
Фото: Ганна Грабарська
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новинУкраїна передала Туреччині списки важкохворих кримських політв’язнів
Стало відомо, в чому звинувачують юриста Кямілєва
У Варшаві відбудеться конференція ReBuild Ukraine
«Лягайте на підлогу! Швидко!», — подробиці обшуку у кримських адвокатів
У Києві зустріли медалістів чемпіонату світу з джиу-джитсу
Віряни-«екстремісти»: як переслідують кримських «Свідків Єгови»
Вибори у США: Трамп перемагає
Вибори у США: як це вплине на Україну та деокупацію Криму