Вибори у США: як це вплине на Україну та деокупацію Криму
Сьогодні, 5 листопада, у США відбуваються президентські вибори. США є ключовим партнером України у війні проти агресивної росії.
Від початку російського повномасштабного вторгнення Америка надала Україні понад $60 млрд військової допомоги - більше ніж усі європейські країни разом.
В Україні уважно слідкують за виборчими перегонами, адже президент США — доволі вагома фігура і має великий вплив на зовнішню політику.
Як відомо: кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп заявляв, що може швидко покласти край війні і врегулювати конфлікт між Україною і росією.
Проте він не пояснював, як саме він досягне угоди, однак у Києві остерігаються, що таким чином Україну змусять поступитись територіями.
Кандидатка від демократів, діюча віцепрезидентка Камала Гарріс, обіцяла працювати над тим, щоб забезпечити перемогу України у цій війні.
Наскільки залежатиме від виборів президента хід війни росії проти України та звільнення Криму, QIRIM.News опитало експостійного Представника Президента України в АР Крим Бориса Бабіна, експерта з питань вивчення росії Українського інституту майбутнього Ігара Тишкевича та члена Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова.
Усі вони притримуються думки, що питання звільнення Криму, як і інших окупованих територій, залежить передусім від України, а не США чи інших країн.
«На мою думку, питання деокупації Криму, його механізмів, форм насамперед має вирішуватися не у Вашингтоні, а у Києві.
Всі моделі, які ми можемо запропонувати нашим партнерам, опрацьовуються в Україні. Ніхто за Україну цього робити не буде», - заявив Борис Бабин.
Він нагадав, як у свій час голова МЗС Польщі Радослав Сікорський запропонував віддати Крим під мандат ООН.
Якщо і від американських кандидатів чекати якоїсь чарівної пігулки, то «смак нам не дуже сподобається», переконаний експосадовець.
Бабин стверджує, що американські партнери за будь-якого президента, наймовірніше, продовжать надавати Україні необхідну підтримку за умови, що форми, моделі, механізми цієї допомоги, запропоновані Києвом, будуть реалістичними та практичними.
«Ми сьогодні чуємо поки що про когнітивну деокупацію і подібні речі. Уявіть собі, до вас як до американського президента приходять з такими питанням і щось просять.
Якою буде ваше реакція,коли вам розповідатимуть про когнітивну деокупацію? Тобто, це питання наше, м'яч на нашому боці»,— зауважив Бабін.
Експерт Ігар Тишеквич закликає не обговорювати дуже активно персоналії. Він також вважає, що не варто покладатися на те, що новий Президент США вирішить українське питання.
«У ЗМІ часто говорять: "Такий-то президент збільшив або зменшив допомогу". А ніхто не ставив питання: «Хто визначає обсяги цієї допомоги?»
За місяць пройдуть вибори до Палати Представників США. Саме Палата визначає бюджет країни, відповідає за обсяги допомоги і чи буде вона взагалі.
Згадаємо 2023 рік. І на цьому тлі інфантильність українських еліт, журналістів просто лякає»,- заявив він.
Тишкевич переконаний, що якщо українська сторона працюватиме з елітами, із законодавцями, спонсорами партій США, то неважливе прізвище президента.
«В такому разі ключовим буде те, що ми зробимо.
Якщо Україна працюватиме з американськими елітами системно,а не матиме надію на святого Миколая або на американського президента, тоді буде вигідний для нас сценарій. Якщо ми не будемо працювати, то буде вигідний для москалів сценарій. Все дуже просто», - підкреслив він.
Говорячи про деокупацію Криму, Тишкевич заявив, що жоден з кандидатів не згадував про український півострів у дебатах.
Член Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров також нагадує, що США — це країна, де працює державна система, яка не особливо залежить від президента.
«Ми живемо у системі, де все залежить від першої особи. Настрій, прагнення — все змінюється під одну людину. З кожною зміною президента все відбувається по-новому.
У них цього немає, незалежно від того, хто переможе, американці будуть допомагати Україні стільки, скільки потрібно. Я думаю, що при будь-якому результаті виборів відносини США та України не будуть сильно відрізнятися», - зазначив він.
За словами Умерова, деякі речі, які Трамп дозволяв собі під час передвиборчої кампанії, не можна реалізувати. Як, наприклад, заяву про те, що він за день закінчить війну росії проти України.
«Минулого разу, коли Трамп переміг, путін пив шампанське. Разом з ним раділи всі його прихильники, в тому числі, в окупованому Криму.
Проте через деякий час Президент США підписав рішення про надання летальної зброї Україні «Джавелін» і колаборанти "прикусили язики"», - нагадав він.
Вибори у Сполучених Штатах Америки не гарантують Україні остаточного вирішення проблеми з російською агресією, проте ці вибори показують, наскільки важливо Києву не сподіватися на перемогу того чи іншого кандидата, а системно працювати з американським істеблішментом для системної та стабільної підтримки від Вашингтона.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новинВибори у США: Трамп перемагає
Вибори у США: як це вплине на Україну та деокупацію Криму
У Києві відбувся Всеукраїнський конкурс знавців Корану
Рік перемог: як все відбувалось і чому кримчани успішні у спорті
Низка держав взяла на себе зобов’язання щодо повернення всіх полонених і депортованих українців
Зеленський звільнив посла України в Туреччині
Кримськотатарського активіста Ельдара Кантимирова етапували до колонії в Бурятії
Політв'язень Амет Сулейманов не перебуває в черзі на операцію із заміни серцевого клапана