«Єдиний спосіб «лікування» - полоскання сіллю та содою», - дружина політв'язня Руслана Зейтуллаєва про його лікування у російській в'язниці
Руслан Зейтуллаєв, засуджений окупантами до 15 років колонії суворого режиму, перебуває в башкирський тюрмі міста Салават. Він страждає від запалення ясен і проблем із зубами.
Як повідомила його дружина Мергем, раптовий та інтенсивний біль почався з настанням холодів.
Оскільки в російській тюрмі немає стоматолога, єдиний спосіб «лікування» - це полоскання сіллю та содою.
«У нього вже набрякла щока», — повідомила жінка, яка проживає в окупованому Криму.
Мергем додала, що Руслан почав скаржитися на головний біль та біль у правому боці.
За її словами, впродовж 10 років він приймає темпалгін - знеболювальне, яке видають у тюрмі в якості панацеї від усіх проблем зі здоров'ям.
«Адміністрація виправної колонії, за винятком жарознижувальних та протизастудних ліків, не дозволяє ув'язненим отримувати ліки від родичів.
Навіть найпростіші ліки можна отримати лише після відповідної заяви», — каже дружина політв'язня.
Кримський татарин протягом 5 років перебуває в башкирській тюрмі. Зейтуллаєв пройшов традиційний для кримських політв'язнів шлях: обшуки, затримання, судові процеси та несправедливий вирок.
Окупанти затримали його 23 січня 2015 року. Разом з ним були затримані Рустем Ваїтов, Ферат Сайфулаєв та Юрій (Нурі) Прімов. Вони стали першими в'язнями сумління у справі «Хізб ут-Тахрір» після російської окупації півострова. (Організація «Хізб ут-Тахрір» заборонена в росії, але вільно діє на території України).
У 2020 році всі фігуранти справи, за винятком Зейтуллаєва, вийшли на волю, повністю відбувши терміни покарання (5 років).
Руслан опинився у найскладнішій ситуації. Спочатку йому призначили 7 років ув'язнення. Але російській суд вирішив, що цього йому замало і переглянув справу, після чого термін було збільшено до 15 років колонії суворого режиму.
Як заявляв адвокат Зейтуллаєва Еміль Курбедінов, слідство так і не довело ні існування терористичної організації, ні того, що його підзахисний був нібито її організатором.
При цьому, майже всі свідки звинувачення відмовилися від своїх свідчень, а основним доказом “слідства” є експертиза бесіди фігурантів справи щодо ЗМІ та політичної ситуації на Кримському півострові.
До свого етапу в башкирську тюрму Зейтуллаєв провів 4 роки в слідчих ізоляторах окупованого Криму та російського Ростова-на-Дону.
Виправна колонія (ВК-2) суворого режиму міста Салават («Салаватська двійка»), де наразі перебуває кримський татарин, відома не лише суворими умовами утримання.
У 2015 році там відбулося повстання ув'язнених. Засуджені бастували через неналежні умови утримання, побиття, знущання, які здійснювали співробітники виправної колонії.
За словами дружини Руслана Зейтуллаєва, скарг на адміністрацію колонії її чоловік не має. Наразі бранець кремля працює у швейному цеху.
Проте родина Зейтуллаєвих має проблеми в Криму. У 2012 році вони отримали земельну ділянку. Через арешт у 2015 році Руслан не встиг оформити документи на землю і щось побудувати там.
«Нещодавно якісь шахраї виставили землю на продаж. Я намагаюся довести через суди, що це наша земля. Однак мені сказали, що через відсутність будь-якої споруди на ділянці шансів у мене мало», — розповіла Мергем Зейтуллаєва.
Родина кримського татарина також стикається з негативним ставленням до того, що вона та її доньки покривають голову хусткою.
Незважаючи на це все, Мергем та її три доньки - Муміне, Нуріє та Сабріє - чекають на батька.
На початку січня цього року Мергем Зейтуллаєва разом зі своєю донькою Нуріє вирушила з Криму до Башкортостану. Вони подолали близько двох з половиною тисяч кілометрів, аби побачити Руслана.
Дружина політв'язня каже, що дітям дуже не вистачає батька, який, попри свій арешт, залишається незламною людиною.
Даний матеріал підготовлений за підтримки ГО "Інститут масової інформації" в межах проєкту міжнародної організації Internews Network.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новинСирійські повстанці підійшли до Дамаску
«Безпідставні звинувачення», — МЗС України про заяву Тегерана
Сьогодні - День Збройних Сил України
«Дозволу увійти у свій дім не проситиму»,- підполковник ЗСУ Алім Керімов
«Критика має бути відповідальною»: Рефат Чубаров про дискусії навколо діяльності Рустема Умєрова
«Схоже на оцінки, які не підтверджуються фактами»,— Наріман Джелял про критику Умєрова у ЗМІ
«Спекулятивна стаття», — нардеп Ахтем Чийгоз висловився стосовно публікації у ЗМІ про роботу міністра оборони Умєрова
Таміла Ташева звільнилась зі своєї посади