«Наслідок колонізації півострова»,— чому Ластівчине гніздо не може бути символом Криму?

Дослідник історії кримських татар, кандидат наук Мартін-Олександр Кислий закликав українське суспільство, насамперед представників українського уряду, експертних інституцій, донорських організацій не вважати Ластівчине гніздо символом Криму.
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
«Поява "замку любові" (простітє) на мисі Ай-Тодор – це прямий наслідок колонізації півострова. Історія побудови, перебудови, зміни вигляду будівлі та власників – чудова ілюстрація того, чим був Крим у 19 столітті в імперському просторі.
Так, Ластівчине гніздо – це не монументальна тоталітарна архітектура, але воно є одним з головних символів "курортного Криму", в якому немає місця (буквально) корінним народам та їхнім історіям», — зазначив він.
Кислий не заперечує, що Ластівчине гніздо — це пам'ятка архітектури, але вона потребує належного переосмислення.
«Але поки цього не відбулося, не треба ліпити Ластівчине гніздо на банери, постери, листівки, пости в соцмережах та промоційні відео»,— закликав він.
Читайте також:
- У Києві відбудеться пʼятий Міжнародний форум Експертної мережі Кримської платформи
- Окупанти планують дистанційне голосування на виборах у Криму
- «Товарообіг між Туреччиною і Україною у $10 млрд» - Джемілєв, Джелял і міністр торгівлі Туреччини про перспективи співпраці
- Туреччина закликала знизити напругу після удару по їхньому судну
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Мін'юст рф визнав «Кримську солідарність» «іноземним агентом»

«Сьогодні з полону звільнено 160 військових», - Зеленський

В Криму оголосили режим «надзвичайної ситуації»

Близько трьох тисяч машин стоять у чергах на Керченському мосту

«Символ спротиву окупації», – в Україні відзначають День кримськотатарського прапора

Зеленський: у Криму поглиблюється криза з пальним і воєнною логістикою

«Колись наші танки все ж дійдуть до Джанкоя»: на Кінбурнській косі підняли український прапор

Зубкова підозрюють у розграбуванні заповідника «Асканія-Нова»