Катастрофа століття: рік тому Туреччину уразив найбільший землетрус

2023 року 6 лютого о 4.17 ранку на півдні Туреччини стався землетрус магнітудою 7,8 бала, що зробило його одним з найпотужніших в історії країни та світу.
Крім Туреччини, землетрус торкнувся сусідньої Сирії, а поштовхи відчувалися в Лівані, Лівії, Грузії, Вірменії, Ізраїлі та на Кіпрі.
Внаслідок тієїї трагедії загинуло понад 50 тисяч людей, а понад 700 тис. втратили дах над головою і досі живуть в наметах. Серед загиблих на території Туреччини та Сирії виявилося і п'ятеро українських громадян.
У Туреччині була оголошена семиденна національна жалоба через катастрофічний масштаб стихійного лиха. Землетрус охопив 11 провінцій країни та зруйнував будинки, дороги, аеропорти, історичні будівлі. В місті Антак'ї, яке постраждало найбільше, було зруйновано 90% будівель.
Влада Туреччини звернулася до всіх держав світу з проханням надати допомогу. Однією з перших на цей заклик відгукнулася Україна. 7 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про надання гуманітарної допомоги Туреччині.
В перший же день землетрусу при посольстві України в Туреччині був створений оперативний штаб, який займався питанням організації прибуття групи українських рятувальників.
Вже наступного дня 87 рятувальників та парамедиків з належним спорядженням прибули до Туреччини для надання допомоги в ліквідації наслідків землетрусу.
З України літаком Ан-124 було доставлено 101 тонну гуманітарної допомоги на турецьку авіабазу Інджирлік для сімей, які постраждали від землетрусу.
З перших днів катастрофи турецька влада почала здійснювати виплати постраждалим від стихійного лиха. Загалом, було виділено 14 мільярдів 453 мільйони турецьких лір «для підтримки оренди». У цьому контексті продовжується виплата оренди в розмірі 7,5 тисяч лір власникам, які втратили житло (9.2 тис грн).
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що турецька нація, яка пережила масштабну катастрофу, продемонструвала «єдність століття». Влада країни запевнила, що відновить підприємства в регіонах, що постраждалі від землетрусу, аби повернути туди робоче населення.
У Туреччині прийняли нові антисейсмічні стандарти будівництва житлових будинків, відповідно до яких жодна нова житлова споруда в місті не повинна мати більше чотирьох поверхів.
Окремо Ердоган зауважив, що локальні органи влади отримали грантову підтримку у розмірі 56 млрд.лір для розвитку інфраструктурних проєктів у сфері водопостачання, функціонування каналізації та очисних споруд у зоні землетрусу.
Загалом, у 11 постраждалих провінціях планується побудувати 307 тис. нових будинків у міській та сільській місцевості.
Сьогодні, рівно через рік після землетрусу, по всій країні люди збираються на головних площах міст, тримаючи прапори Туреччини та фотографії загиблих. Вони приносять свічки, квіти та іграшки до пам'ятних стін. У всіх мечетях країни відбуваються поминальні молитви й мільйони людей моляться, аби катастрофа століття, як її назвали турки, вже ніколи не повторилася.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Другий за добу: українські військові знищили ще один літак рф

Лідер у вигнанні: як рф заборонила Джемілєву повернутися додому
У Києві святкуватимуть Хидирлез

Офіційні «представники» корінних народів росії на Форумі ООН у Нью-Йорку благали зняти санкції з рф, - Чубаров

«Це ображає нашу честь»,— комбат Акаєв про визнання Криму російським

«Ніколи не визнаємо Крим російським», — Кая Каллас

Складова безпеки: офіційний Київ про вибухи в окупованому Криму

«Стогони Криму»: життя та смерть поета-просвітителя Усеїна Шаміля Тохтаргази