«Наслідки на десятиліття»,— директорка українського офісу Greenpeace про катастрофічне забруднення біля берегів Криму

Спостерігати наслідки забруднення, здійсненого через розлив мазуту 15 грудня в Керченській протоці, будемо не менше ніж десятиліття.
Так директорка українського офісу Greenpeace Наталія Гозак прокоментувала QIRIM.News повідомлення про виявлені забруднення екології, фауни, пляжів навколо окупованого Криму та за його межами.
Гозак зазначила, що дій росіян для ліквідації забруднення недостатньо, їм не надано обладнання та захисні засоби.
«Немає зараз в Криму заходів з належного прибирання викидів на узбережжя, нічого практично не робиться для порятунку птахів, які гинуть через забруднення мазутом», — зазначила вона.
На питання, чого можна ще очікувати від витоку майже чотирьох з половиною тонн мазуту, як було заявлено раніше в ЗМІ, екологиня відповіла:
«Порівняно з тим, що ми бачили у перші дні в середині грудня, то точно можна сказати, що це більш серйозне забруднення. Вилилася значно більша кількість нафтопродуктів, ніж це було у 2007 році (тоді танкер, який перевозив понад 4 тонни мазуту, розбився під час шторму, - прим.ред).
Якщо тоді це було забруднення протоки і частково прилеглих територій, то зараз велика ділянка узбережжя зазнала впливу катастрофи.
Це забруднення значно масштабніше.
Через те, що це важка фракція нафтопродуктів, вона застигає при низькій температурі,опускається на дно і гірше піддається біодеградації (руйнуванню складних речовин в результаті діяльності живих організмів - прим.ред). Це означає, що спостерігати наслідки будемо не менше десятиліття».
Голова українського офісу Greenpeace зазначила, що найпершими забруднення відчувають птахи. У них забруднюється пір'я. І намагаючись очистися, вони поглинають токсичні речовини та отруїться.
У 2007 році, нагадала Наталія Гозак, загинуло від 12 до 30 тисяч птахів. При тому, що це було значно менше забруднення.
Експертка попередила і про вплив на людину екологічної катастрофи, зокрема, суттєвої шкоди для дихальної системи.
Нагадаємо, 15 грудня у Чорному морі під час сильного шторму розламався навпіл і затонув російський танкер, який, за даними Greenpeace, перевозив 4300 кілограмів мазуту. Того ж дня інший танкер зі схожим вантажем сів на мілину, отримавши пошкодження.
6 січня плями мазуту були зафіксовані в районі парку Перемоги.
Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО "Інститут масової інформації" в межах проєкту міжнародної організації Internews Network.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
«Це форма тиску на Україну», — Рефат Чубаров про нібито готовність США визнати окупований Крим російським

Кримський політв’язень Олександр Тарапон вийшов на волю з російської в’язниці

Без права виїзду з рф: як Центри тимчасового утримання іноземних громадян в росії перетворюються для ексбранців кремля на вʼязницю

Від Асканії-Нова до Криму: як росія краде українських тварин

Росіяни вночі вдарили ракетами з Криму: є постраждалі

Українська делегація провела перемовини з американською в Парижі

«Для збереження спадщини»: ТІКА передала «Інституту розвитку кримськотатарської мови» сучасну техніку

Загарбники відправили у в’язницю свого колишнього очільника "МНС" Криму