Ліна Тимошина

Окупаційний суд Сімферополя відправив до СІЗО на два місяці затриманих напередодні Есму Німетулаєву та Ельвізу Алієву

mainnews-id
Біля будівлі «суду» «поліція» розігнала всіх присутніх, крім родичів.

Окупаційний Київський районний суд Сімферополя відправив до СІЗО на два місяці Есму Німетулаєву та Ельвізу Алієву, яких співробітники ФСБ затримали після обшуків 15 жовтня.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Адвокат Еміль Курбедінов, який представляє інтереси Німетулаєвої, розповів, що на засіданні «звучали чергові фрази ФСБ, що наші підзахисні можуть сховатися».

«Однак жодних доказів фактично після цього, звичайно, не було надано», — зазначив захисник. — «Есма добре тримається, наскільки це можливо. Вона на судовому засіданні була у клітці. Абсолютно абсурдна і жахлива ситуація, яка сама по собі нічого спільного не має із законом і тягне за собою тяжкі наслідки у вигляді позбавлення волі невинних людей».

Захисник 20-річної Ельвізи Алієвої Едем Семедляєв після засідання зазначив: попри те, що дівчину жодного разу не притягали до адміністративної відповідальності, її все одно відправили до СІЗО.

Під час засідання біля будівлі окупаційного суду перебували родичі та знайомі обвинувачених жінок. Територію не оточували, проте чергували дві машини Росгвардії.

Зазначається, що пізніше «поліція» розігнала всіх присутніх, крім родичів.

Нагадаємо, зранку 15 жовтня співробітники ФСБ в окупованому Криму провели обшуки одночасно в кількох населених пунктах півострова. Зокрема, у домівці Есми Німетулаєвої, багатодітної матері та дружини політв’язня Ремзі Німетулаєва. Крім того, у студентки педагогічного коледжу Насіби Саїдової, а ще у Ельвізи Алієвої та Февзіє Османової. Затриманих жінок окупанти відвезли в окупаційне управління ФСБ у Сімферополі. Їх обвинувачують за статтею «організація діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації».

Президія Меджлісу кримськотатарського народу розцінює масові обшуки та арешти кримськотатарських жінок, що відбулися в окупованому Криму 15 жовтня, як акт терору проти кримськотатарського народу, здійсненого російською окупаційною владою та спрямованого на придушення його волі до спротиву та знищення будь-яких проявів національної гідності.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин
news-pic

Меджліс просить керівництво держави використати всі міжнародно-правові механізми для захисту незаконно затриманих жінок в окупованому Криму

news-pic

Магнетизм мужності: сьогодні минає 118 років з дня народження Петра Григоренка

news-pic

«Чергове свідчення системності російських репресій в окупованому Криму — безжальних, цинічних і показових», - Куришко про затримання жінок

news-pic

Обшуки в Криму: всім жінкам висунули звинувачення у тероризмі

news-pic

«Москва готується до подальшої ескалації своєї агресії», – Чубаров про затримання жінок в окупованому Криму

news-pic

«Пошкоджено 16 резервуарів з пальним», - Генштаб ЗСУ підтвердив ураження нафтового термінала в окупованій Феодосії

news-pic

«Будинки кримських татар зносили бульдозером, а продавати їм житло було «кримінальним злочином» – історик Кислий про радянську постанову від 15 жовтня 1978 року

news-pic

ФСБ в окупованому Криму проводить обшуки в будинках кримськотатарських жінок