У Києві стартував курс Qırım filisi

Сьогодні, 19 липня, у Києві на державному підприємстві «Кримський дім» стартував курс Qırım filisi.
Захід влаштований громадською організацією «Маріфет» за підтримки партнерів: KONRAD ADENAUER STIFTUNG, Національна Молодіжна Рада України, Q hub, «КРИМСЬКИЙ ДІМ».
Qırım filisi — це освітній курс для формування комплексного уявлення про специфіку Кримського півострова та корінні народи, що сформувалися на його території.
«Розпочинаючи цей курс, ми маємо на меті озброїти вас знаннями та навичками, необхідними для того, щоб орієнтуватися в темі Криму та мати можливість брати участь у процесах, повʼязаних з його реінтеграцією», — заявила голова ГО «Маріфет» Султаніє Зейнідінова, передає QIRIM.News.
Як зазначив представник Національної Молодіжної Ради Тарас Бабенко, підтримувати корінні народи дуже важливо.
«Хочеться сказати, що сьогодні дуже важливо пам'ятати про нашу ідентичність, мову і культуру. Тому ми дуже раді, що долучилось до цього проєкту», - наголосив він.
Мета проєкту — провести глибокий комплексний аналіз корінних народів України: кримських татар, караїмів та кримчаків, розкрити історичні, культурні та суспільно-політичні особливості Кримського півострова.
Проєкт складатиметься з кількох блоків – історія кримських татар з окремими секціями для караїмів та кримчаків, мова, культура й політика.
Кожен з них допоможе учасникам глибше зануритися в автентичну атмосферу півострова. На курсі багато студентів київських університетів, які зацікавлені громадською діяльністю та державотворенням, прагнуть отримати або поглибити свої знання про АР Крим.
Студентка Київського національного університету імені Тараса Шевченка Дарина Халіман поділилася своїми враженнями від курсу з QIRIM.News.
Вона розповіла про важливість курсу і лекції, які відвідала.
«Мені як студентці кримськотатарської філології дуже важливо розвиватися всебічно, вивчати культуру, історію кримських татар. Я дуже рада, що змогла потрапити на цей курс, пройти відбір, оскільки тут зібралася дуже потужна спільнота з академічним та практичним досвідом.
Я відвідала першу лекцію з історії античності, історії кримського ханства, етногенезу кримських татар»,— наголосила вона.
Халіман висловила думку про необхідність розвивати та підтримувати подібні проєкти, розширювати спільноту.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
«Це логічне продовження репресій», — адвокат Полозов про свій розшук у рф

Політв’язень Рустем Гугурик втрачає слух на обидва вуха у російській колонії

У Криму оштрафували понад 1200 осіб за "дискредитацію" армії рф

До окупованого Криму переселилися до 11 тисяч білорусів

Газеті «Qırım» — 36 років

«Кримські татари складали основну ударну силу», - історик Громенко про їхню роль у Конотопській битві 1659 року проти росіян

У Києві відбудеться воркшоп «Пишемо кримськотатарську Вікіпедію»

Росія вивезла з окупованого Криму понад 100 культурних цінностей