Окупований Крим у світовому інформаційному полі: огляд ключових матеріалів

Останнім часом міжнародні ЗМІ активно висвітлюють ситуацію в окупованому Криму, зосереджуючи увагу на дипломатичних ініціативах, безпекових викликах та реакції України на спроби легітимізації російської анексії.
Інформаційне агентство QIRIM.News приводить огляд ключових публікацій провідних видань.
Reuters: США запропонували визнати Крим російським
Reuters повідомляє, що, за даними The Washington Post, Сполучені Штати запропонували визнати анексію Криму росією як частину мирної угоди, спрямованої на припинення війни.
Пропозиція також передбачає замороження поточних ліній фронту війн. Ці пропозиції були нібито представлені українським офіційним особам під час обговорень, що відбулися в Парижі минулого тижня.
Згідно з повідомленням, це свідчить про значний зсув у політиці США та можливий крок до переговорів щодо врегулювання війни, навіть якщо це передбачає поступки щодо територіального суверенітету.
CNN — Крим та припинення вогню
Адміністрація Дональда Трампа готова визнати контроль росії над Кримом як частину пропозиції, спрямованої на припинення війни в Україні, повідомило джерело, ознайомлене з деталями плану.
Згідно з пропозицією, також передбачається встановлення режиму припинення вогню вздовж лінії фронту.
Цей план був представлений європейським і українським офіційним особам під час зустрічі в Парижі вчора, а також обговорювався під час телефонної розмови між державним секретарем США Марко Рубіо та міністром закордонних справ росії Сергієм Лавровим.
Наразі деякі деталі плану ще потребують доопрацювання, і США планують обговорити їх наступного тижня в Лондоні спільно з Європою та Україною.
Паралельно адміністрація Трампа готує ще одну зустріч між спеціальним представником президента США з питань Близького Сходу Стівом Віткоффом і російськими офіційними особами, щоб переконати москву підтримати загальний план США.
CNN, посилаючись на джерела, повідомляє, що адміністрація Трампа готова визнати контроль росії над Кримом як частину пропозиції щодо припинення війни з Україною. Це викликає занепокоєння в Києві, оскільки Україна не готова йти на такі поступки.
The Guardian: рф може відмовитися від претензій на частину територій України
The Guardian повідомляє, що 23 квітня міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі прийматиме переговорників із США та Європи в Лондоні для обговорення ситуації в Україні.
За повідомленнями, росія може бути готова відмовитися від претензій на українські території, які вона не контролює. Натомість москва нібито шукає поступок від США, включаючи визнання Криму російською територією — ідея, яку Президент України Володимир Зеленський відхилив, заявивши, що Києву не було представлено жодної формальної пропозиції.
Запропонований проєкт угоди між США та росією передбачає припинення вогню вздовж поточних ліній фронту без формального визнання Україною контролю росії над окупованими регіонами.
Членство України в НАТО було б заблоковано за допомогою вето США, натомість пропонувалася б підтримка безпеки коаліцією на чолі з Великою Британією та Францією, без участі США.
Сумніви щодо намірів росії зберігаються, особливо після повідомлень про порушення Великоднього перемир'я, оголошеного володимиром путіним.
Міністр оборони Британії Джон Хілі підтвердив, що під час свят не було дотримано припинення вогню.
Переговори мають на меті дослідити, що може означати припинення вогню, хоча путін продовжує наполягати на ширшому контролі над спірними регіонами.
Останні повідомлення свідчать, що росія може погодитися на заморожування конфлікту, якщо Крим буде визнано російським, що категорично відкидається Україною.
The Washington Post — Обговорення Криму допомагає росії затягувати війну
Адміністрація Трампа запропонувала визнати Крим російським і заморозити лінію фронту в Україні для досягнення мирної угоди.
Пропозиція, представлена в Парижі, викликала занепокоєння в Києві, адже президент Зеленський заявив, що визнання окупації Криму суперечить Конституції України.
У Лондоні в середу відбудуться переговори між офіційними особами США, України та Європи для обговорення цього плану. США наполягають, що це «остаточна пропозиція». І що можуть припинити мирні зусилля, якщо не буде швидкого прогресу.
Пропозиція передбачає офіційне визнання Криму російським і поступове зняття санкцій з росії. Україна та її союзники сподіваються отримати безпекові гарантії та програми реконструкції в обмін на територіальні поступки.
Марко Рубіо та Стів Віткофф не братимуть участі в лондонських переговорах, а делегацію США очолить Кіт Келлог.
Зеленський наголосив, що обговорення Криму допомагає росії затягувати війну. Європейські офіційні особи назвали умови, запропоновані Україні, «вражаючими» через їхню складність.
Пропозиція США відображає прагнення Трампа швидко завершити війну, але стикається з опором з боку України та Європи.
Ця стаття/матеріал стала можливою за підтримки програми “Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.
Читайте також:
- Форум ООН з питань корінних народів: права кримських татар і міжнародна підтримка України
- Без права виїзду з рф: як Центри тимчасового утримання іноземних громадян в росії перетворюються для ексбранців кремля на вʼязницю
- Від Асканії-Нова до Криму: як росія краде українських тварин
- Розстріляне відродження кримських татар — 17 квітня 1938 року
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Форум ООН з питань корінних народів: права кримських татар і міжнародна підтримка України

«Це форма тиску на Україну», — Рефат Чубаров про нібито готовність США визнати окупований Крим російським

Кримський політв’язень Олександр Тарапон вийшов на волю з російської в’язниці

Без права виїзду з рф: як Центри тимчасового утримання іноземних громадян в росії перетворюються для ексбранців кремля на вʼязницю

Від Асканії-Нова до Криму: як росія краде українських тварин

Росіяни вночі вдарили ракетами з Криму: є постраждалі

Українська делегація провела перемовини з американською в Парижі

«Для збереження спадщини»: ТІКА передала «Інституту розвитку кримськотатарської мови» сучасну техніку