Ліна Тимошина

Перший вбитий український військовослужбовець: 11 років тому під час захоплення Криму росіяни вбили Сергія Кокуріна

mainnews-id
Українського військовослужбовця застрелив російський снайпер.

11 років тому, 18 березня 2014 року, російські окупанти вбили військового топографа, прапорщика української військової частини в Криму Сергія Кокуріна. Він вважається першим українським військовослужбовцем, вбитим окупантами під час захоплення півострова. І другою жертвою окупації загалом. Адже першим вбитим цивільним вважається кримськотатарський активіст Решат Аметов, якого насильницьки викрали, а згодом, 15 березня 2014 року, його тіло зі слідами катувань знайшли у Білогірському районі Криму.

Згідно з даними з відкритих джерел, до літа 2013 року Сергій Кокурін служив у Сімферопольському об’єднаному військовому комісаріаті. Потім став начальником служби тилу 13-го фотограмметричного центру Головного управління оперативного забезпечення Збройних сил України.

27 лютого російські військові, спершу без розпізнавальних знаків як так звані «зелені чоловічки», захопили будівлю Верховної Ради Криму у Сімферополі. Наступного дня вони зайняли аеропорт Сімферополя і почали блокували українські військові частини.

Як повідомляло Представництво Президента України в АР Крим, 18 березня окупанти штурмували 13-й фотограмметричний центр ЗСУ у Сімферополі. Сергій Кокурін перебував тоді на спостережній вежі. Українського військовослужбовця застрелив російський снайпер. За кілька годин окупанти захопили картографічну частину.

Відомство цитувало підполковника ЗСУ Володимира Щурика, який згадував ті події:

«Ми не передбачали, що росіяни підуть на збройний штурм нашої частини. Ми радше не бойовий, а науковий підрозділ. До того ж, ніде в Сімферополі збройних штурмів не було. Люди (які проводили захоплення – ред.) були озброєні: пістолети, гранати, гранатомети, автомати. Близько ста по всьому периметру (частини – ред.)».

Аби приховати факт вбивства російськими військами українського військовослужбовця, окупанти спершу звинуватили у вбивстві нібито учасника «Правого сектора». Однак згодом в офіційному висновку причини смерті Кокуріна був вказаний калібр автомата, з якого він був вбитий. І цей калібр був на озброєнні саме росіян.

Як повідомляв головний редактор «Цензор.нет» Юрій Бутусов, фотограмметричний центр штурмувала окрема рота спецназу ФСБ рф під командуванням полковника ФСБ Ігоря Гіркіна (Стрілкова). Рота була позаштатною, сформованою для імітації «кримських ополченців». Журналіст зазначав, що судячи зі свідчень, рота Гіркіна була зібрана з досвідчених військових. Стрілянина біля центру виникла раптово. Також був поранений ще один український офіцер Віталій Федун. І був убитий бойовик роти Гіркіна.

«Немає жодних сумнівів, що Сергія Кокуріна вбили навмисно. Він був добре помітний російським снайперам - він був вартовим, але жодних пострілів не зробив.

Гіркін провів акцію залякування. Після цих пострілів фотограмметричний центр було захоплено. Російські війська показали, що вони готові вбивати тих українських військових, хто, на їхню думку, чинить опір», - писав Бутусов.

Метою стілянини, вочевидь, було влаштувати озброєну провокацію, виправдати захоплення військової частини бойовим зіткненням, провести акцію залякування для інших українських частин.

У липні 2014 року Сергія Кокуріна посмертно нагородили Орденом «За мужність» III ступеня.

Фото: Facebook/theministryofdefence.ua

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин
news-pic

«Порушення релігійних прав і свобод»: як російські тюремники чинять утиски кримськотатарських політв'язнів під час Рамадану

news-pic

Видатний реформатор і просвітник: сьогодні день народження Ісмаїла Гаспринського

news-pic

«Російські карателі оточили вагончик, у якому живе ветеран кримськотатарського національного руху Рустем Усеїнов», - Чубаров

news-pic

«Порушена загальна цілісність системи протиповітряної та протиракетної оборони російських окупантів в окупованому Криму», - експерт Снєгирьов про удари ГУР

news-pic

«Кримський фронт» передав карети швидкої допомоги центру Superhumans

news-pic

Гуркіт в Криму: ГУР знищило ворожі системи ППО, морські судна та гелікоптер окупантів

news-pic

«Спостерігаємо циклічно протягом року», - юристка Коротких про тенденції у порушеннях прав людини в окупованому Криму в лютому

news-pic

На Київщині поховають кримськотатарського воїна, який загинув у 2022 році