Верещук пояснила, як на безпеку в світі позитивно вплине деокупація Криму

Росія не пануватиме у Чорному та Азовському морях, а Крим не загрожуватиме ядерною зброєю демократичному світу.
Про це заявила міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук під час свого виступу на Форумі “26-2-14: Війна почалась у Криму”, повідомляє QIRIM.News.
“10 років тому росія підло, без шевронів, окупувала український Крим. Попри грудень 1991 року, коли росія однією з перших визнала український референдум про незалежність, попри 1997 рік, коли росія ратифікувала всеохоплюючий договір про дружбу між Україною та росією. Попри 2003 рік, коли росія визнала українські кордони і демаркувала українсько-російський кордон. Попри всі договори, які були підписані і ратифіковані, попри всі запевнення у непорушності українських кордонів, у непорушності міжнародного права. Всупереч здоровому глузду, не кажучи про мораль, якої там не було і, на жаль, немає, відчуваючи безкарність та слабкість, як вона думала і досі думає, росія зважилась зайти в український Крим і анексувати його. А потім було 24 лютого 2022 року, росія відчуваючи безкарність, напала на всю країну. Ми знаємо, що таке окупація як держава, як нація не один десяток і не одну сотню років. Але у нас є приклади того, як невизнання окупації, приміром, балтійських країн радянським союзом, привели до бажаного результату, до розпаду СРСР і до незалежності України, Литви, Латвії та Естонії. Які уроки ми можемо винести з цього? Боротись і не здаватись. Вірити в те, що ми робимо”, - сказала вона.
Окремо чиновниця акцентувала увагу на тому, що деокупація Криму зробить світ безпечнішим.
“Крим не буде російським, Крим не буде мілітарно загрожувати світу. Крим не буде загрожувати ядерною зброєю світу, росія не буде панувати в Чорному та Азовському морях. І ми це доводимо росії”, — підкреслила вона.
Нагадаємо, 26 лютого — День кримського спротиву російській окупації. У цей день 10 років тому небайдужі жителі півострова чинили перешкоди окупантам та колаборантам у намаганні офіційно оформити відрив півострова від України.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
«Це логічне продовження репресій», — адвокат Полозов про свій розшук у рф

Політв’язень Рустем Гугурик втрачає слух на обидва вуха у російській колонії

У Криму оштрафували понад 1200 осіб за "дискредитацію" армії рф

До окупованого Криму переселилися до 11 тисяч білорусів

Газеті «Qırım» — 36 років

«Кримські татари складали основну ударну силу», - історик Громенко про їхню роль у Конотопській битві 1659 року проти росіян

У Києві відбудеться воркшоп «Пишемо кримськотатарську Вікіпедію»

Росія вивезла з окупованого Криму понад 100 культурних цінностей