Ліна Тимошина

Політв'язень Амет Сулейманов не перебуває в черзі на операцію із заміни серцевого клапана

mainnews-id
Дружина бранця отримала відповідь від окупаційного Міністерства охорони здоров'я Криму

Окупаційне Міністерство охорони здоров'я Криму повідомило дружину тяжкохворого громадянського журналіста Амета Сулейманова Лілю Люманову, що він не перебуває в черзі на операцію із заміни серцевого клапана, а занесений до листа очікування.

Про це Ліля Люманова розповіла «Кримській солідарності».

Амет Сулейманов страждає від артеріальної та мітральної недостатності серця.

На початку вересня його дружина направила запит до «Міністерства охорони здоров'я Криму», на якому місці в черзі на операцію перебуває її чоловік і коли вона планується. За її словами, ще наприкінці 2021 року - початку 2022 року вони стали в чергу, сподіваючись, що поки Амет перебуває під домашнім арештом, його зможуть прооперувати.

21 жовтня Люманова отримала відповідь, щоб Амет «особисто з'явився з відповідними документами для обстеження та подальшого рішення про його операцію».

«Тобто, з тексту стало зрозуміло, що його зняли з черги», - зазначила жінка.

Вона написала скаргу до «прокуратури Криму» з вимогою розібратися, з яких причин її чоловік перебуває в листі очікування, і чому відповідь «МОЗ» прийшла у термін понад 30 днів.

«Я була в такому шоці та збентеженні. Коли ми тільки стали на чергу, мені дали код з кількох чисел і запевнили, що ми можемо перевіряти його місце в онлайн-режимі. Але через проблеми у системі цього зробити не вдавалося. Було написано лише те, що він стоїть у черзі з хірургії»,- зазначила жінка.

У вересні-жовтні 2022 року їй телефонували з «Мінохоронздоров'я» і сказали, що підходить його черга на операцію і потрібно бути готовим – до кінця року. Сулейманов тоді отримав дозвіл від Південного окружного військового суду і провів необхідні обстеження для госпіталізації.

«До кінця року дзвінок не надійшов. Я продзвонила до МОЗ у лютому-березні, кажу, чи буде операція. Нам відповіли: «Так, такий є у списку, але ж ви відмовилися від операції». Ми подумали, що це непорозуміння, може, якесь. Може хтось замість нас відповів. І були спокійні, що ще почекаємо. Але вже у квітні його забрали», - розповіла Люманова.

Торік у серпні вона з'їздила до чоловіка у «Володимирський централ», щоб узгодити з медиками заміну клапана. Вони заявили, що нібито відправили запит на операцію до москви, але про терміни його розгляду нічого не повідомили.

Нагадаємо, 11 березня 2020 року в будинку Амета Сулейманова співробітники ФСБ провели обшук. Того дня аналогічні обшуки відбулися в помешканнях ще кількох кримських татар. Окупаційний суд у Сімферополі призначив чоловіку домашній арешт. Йому інкримінували «участь в діяльності терористичної організації». Окупанти звинуватили Амета Сулейманова у нібито причетності до організації «Хізб ут-Тахрір», яка заборонена в росії, але вільно діє на території України та інших країн світу.

29 жовтня 2021 року Південний окружний військовий суд у ростові-на-дону засудив Амета Сулейманова до 12 років позбавлення волі. До 5 квітня 2023 року чоловік перебував під домашнім арештом через хворобу серця. Потім російські силовики забрали його з дому відбувати «покарання» до СІЗО №2 Сімферополя, а згодом з Криму етапували до росії — у «Володимирський централ».

У вересні минув рік, як Амет Сулейманов перебуває в російській в'язниці «Володимирський централ. Про те, скільки кримських політбранців потребують медичної допомоги, через що їм доводиться проходити у російських в'язницях і як їх звільнити – у публікації QIRIM.News «Свідома політика росії»: як хворим кримським політв'язням не надають допомоги в тюрмах та як їх витягти з-за ґрат.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин
news-pic

Мустафа Джемілєв зустрівся з головою Спілки турків та Споріднених громад за кордоном

news-pic

«Туреччина підтримує припинення війни між рф та Україною»,— радник Ердогана

news-pic

«Дуже холодно»,— незрячий політв'язень про етап російськими тюрмами

news-pic

Тяжкохворий політв'язень Амет Сулейманов вперше за півтора року зміг зателефонувати родині з російської в'язниці

news-pic

Мустафа Джемілєв висловив співчуття турецькому народу в звʼязку з трагедією на курорті Карталкая

news-pic

«Ще один спосіб нагадати, що Крим — це Україна»: у Києві відкрилася фотовиставка, присвячена видатним кримчанам

news-pic

Як загарбники русифікують кримськотатарських дітей

news-pic

День Соборності: чи міг Крим долучитися до Акту Злуки і що цей день нині означає для кримських татар