Микола Шевчук

В окупованому Криму померла учасниця кримськотатарського національного руху Муміне Муртаза-Карабаш

mainnews-id
Радянська влада двічі депортувала жінку з півострова, однак вона зуміла повернутися в Крим

В лікарні окупованого росіянами Криму вранці 12 лютого померла ветеран національного руху кримських татар, багатодітна мати, яку двічі виселяли з півострова Муміне Муртаза-Карабаш.

Про це Qirim.news повідомили її родичі з Криму.

Муміне Муртаза народилася у 1931 році в селі Ускут (Привітне) в Криму. У 1944 році радянська влада розділила та депортувала її родину: вона з сестрою опинилася в Узбекистані, мати — на Уралі. Матері вдалося знайти своїх доньок, але через місяць вона померла від голоду.

У 1954 році жінка вийшла заміж за Рустема Карабаша. Вона завжди хотіла повернутися в Крим. У 1968 році подружжя вирішило переїхати на півострів. На той час вони вже мали 7 дітей.

У червні 1968 року родина приїхала до Криму, де одразу ж зіштовхнулася з переслідуваннями з боку радянської влади, яка наказала їм залишити півострів протягом трьох днів. Їх знову депортували до Узбекистану, однак через 12 днів вони повернулися.

Намагаючись уникнути депортації, родина жила в аеропортах, парках, на вокзалі. Врешті-решт опинилися в Красноперекопську районі, де їх прийняв знайомий. У 1970 році у подружжя народилася восьма дитина, хлопчик. Його назвали Ватан - Батьківщина.

Як багатодітна мати, Муміне Муртаза-Карабаш була нагороджена орденом “Материнська слава” ІІ ступеня.

У 1987 році жінці вдалося нарешті повернутися в рідне село Ускут (Привітне).

Деталі про час і місце похорону не повідомляються.

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин