Повітряна тривога. Що треба знати про тривожний сигнал, який лунає в Україні

Повітряна тривога вже другий рік поспіль є частиною життя українців.
Майже всі вже звикли до неприємного сигналу, який лунає зі смартфонів або з гучномовців на вулиці.
Хтось ховається в укриття одразу після сигналу тривоги, хтось перечікує вдома або в офісі, а хтось взагалі припинив звертати на нього увагу.
При цьому, сигнал повітряної тривоги сповіщає про ймовірну небезпеку – приліт ворожої ракети.
Скільки часу є у людей, аби сховатися на період повітряної тривоги? Яке значення має місце запуску? Скільки в середньому займає політ того чи іншого типу крилатих ракет? Про це читайте в публікації QIRIM.News.
Хто вмикає сигнал у гучномовцях?
Мабуть, усіх цікавить це питання. Загалом, виявлення загрози – робота радіолокаційних підрозділів Повітряних сил ЗСУ. Саме вони фіксують усі ворожі повітряні цілі як в Україні, так і далеко за її межами.
Підрозділи мають спеціальні радари стеження. Коли на них з’являється ворожий літальний об’єкт, який рухається в бік України, дається команда "Повітря".
Черговий Повітряних сил ЗСУ протягом трьох хвилин телефонує по спецзв’язку та передає відповідну команду. Після цього сирену вмикає місцева влада.
Повітряну тривогу вмикають, якщо є ризик авіаудару або запуску ракет у напрямку населеного пункту чи області. При цьому, зрозумілий лише її орієнтовний напрямок. Саме для тих територій і вмикають сигнал тривоги по областях.
Сирена свідчить про те, що на певний регіон насувається авіація, яка може атакувати бомбами або ракетами. Або ж про те, що ракета вже випущена.
У Києві сирени встановлені на дахах підприємств, їх близько 150. Але зона покриття міста сиренами - невелика. З моменту їхнього встановлення з'явилося багато нових житлових районів.
Стара система оповіщення не враховує сучасну інфраструктуру та акустику у різних районах Києва. Така ж ситуація і в інших містах України.
Сигнали повітряної тривоги
Існує кілька типів сигналів:
Один довгий рівномірний гудок, який триває до 7 сек – попереджувальна сирена; Гул, який наростає та знижується, триває одну хвилину та повторюється не менше трьох разів – загальна тривога (треба йти в укриття); Довгий та безперервний сигнал – повітряна тривога, ймовірно, ракета летить у ваш регіон.
Скільки летять ракети?
Росія випускає по території України балістичні та крилаті ракети. Найчастіше у звітах Генштабу фігурують кілька типів ракет:
Іскандер-М – балістична, сучасна ракета; Точка-У – балістична радянська ракета; Калібр – крилата ракета морського базування; Онікс – крилата ракета морського та берегового базування; Іскандер-К – крилата ракета наземного базування; Х-101 та Х-555 – крилаті ракети повітряного базування.
Загалом, орієнтовний час прильоту ракети після початку повітряної тривоги – від 10 до 30 хв.
Як потрібно діяти під час повітряної тривоги?
Після увімкнення сирени необхідно вимкнути воду, газ у квартирі, взяти найнеобхідніші речі та пройти в укриття.
Від моменту, коли починає звучати сирена до потенційного удару, є близько 10 хвилин, щоб сховатися в безпечне місце. Це орієнтовний час, він залежить від місця запуску ракети, швидкості її польоту та інших чинників.
Надійними укриттями на випадок ракетної атаки є станції метро, спеціально обладнані бомбосховища, підвали будинків, підземні паркінги. Такі приміщення обов'язково повинні мати два виходи.
Залишаючись під час тривоги у квартирі, слід використовувати правило двох стін — ховатися в місці, яке знаходиться за другою від фасаду опорною стіною. Зазвичай це тамбур, коридор.
Через 10 хвилин після отримання оповіщення про закінчення повітряної тривоги можна залишити укриття.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Форум ООН з питань корінних народів: права кримських татар і міжнародна підтримка України

«Це форма тиску на Україну», — Рефат Чубаров про нібито готовність США визнати окупований Крим російським

Кримський політв’язень Олександр Тарапон вийшов на волю з російської в’язниці

Без права виїзду з рф: як Центри тимчасового утримання іноземних громадян в росії перетворюються для ексбранців кремля на вʼязницю

Від Асканії-Нова до Криму: як росія краде українських тварин

Росіяни вночі вдарили ракетами з Криму: є постраждалі

Українська делегація провела перемовини з американською в Парижі

«Для збереження спадщини»: ТІКА передала «Інституту розвитку кримськотатарської мови» сучасну техніку