Ліна Тимошина

«Принципове питання»: політв'язень Богдан Зіза відмовився від роботи у російській в'язниці, щоб не платити податки рф

mainnews-id
Сестра бранця Олександра Баркова розповіла, що нині листування з Богданом ускладнене.

Незаконно засуджений до 15 років позбавлення волі кримський художник та активіст з Євпаторії Богдан Зіза відмовився від роботи у російській в'язниці «Владимирский централ», аби не платити податки росії.

Про це QIRIM.News розповіла його сестра Олександра Баркова.

Нещодавно її брата відвідав адвокат і передав інформацію про Богдана.

“Він змушений був відмовитися від роботи там, бо для нього це питання совісті й честі. Він усвідомлює, що кожен податок, навіть з роботи в'язнів, все одно йде на забезпечення російської армії”, - каже дівчина.

За словами Баркової, Богдан відмовився від роботи, розуміючи певні наслідки для себе. Зокрема, каже, коли в'язень не працює, він має менше можливостей для нормального існування у російській в'язниці.

“Але для нього це принципове питання”, - наголошує сестра політв'язня.

Олександра Баркова.jpg Фото: Микола Мирний/ZMINA

Також Баркова розповіла, що нині листування з братом ускладнене. Оскільки, зазначила вона, у в'язниці «Владимирский централ» немає цензора і листи майже не доходять або надходять із затримкою.

“Раз на місяць я отримую від нього лист. І, наприклад, минулого тижня отримала лист за квітень. Тобто, складно сказати, який його поточний актуальний стан. Раніше було ускладнене листування, тому що “Владимирский централ” вважається в’язницею для особливо небезпечних злочинців, хоча там майже всі політв'язні перебувають. Інших категорій майже немає. Тому, в цілому, мало що пропускали. Але зараз, коли немає цензора, взагалі все досить погано зі зв'язком”, - акцентує Баркова.

Але з того, що бранець писав раніше у своїх листах, вона знає, що він здоровий. Морально - теж тримається.

“У нас одна-єдина надія на те, що його здоров'я дозволить йому якомога довше триматися, скільки треба буде”, - каже Баркова.

Зокрема, Богдану надає сил підтримка українців. Про це сестра йому пише у листах. Приміром, нещодавно вдалося передати інформацію про те, що на початку року виконавець хейтспіч написав пісню “Голос” про історію Богдана Зізи. А також зняв на неї кліп.

“Я разів п’ять намагалася до нього протиснути цю інформацію в листах. І ось тільки нещодавно він отримав інформацію про це (...) Завдяки розголосу він тримається. Думаю, це основа, завдяки чому він морально тримається”, - каже Баркова.

Розповідаючи про умови, в яких перебуває політв'язень Богдан Зіза, його сестра зазначила, що він у двомісній камері. Сусід - теж український політв'язень, однак імені його дівчина не знає.

Богдан у російській в'язниці пише вірші, прозу і веде щоденник. Утім, зі зрозумілих причин, у листах це не пропускають. Також бранець займається створенням відеогри, цим він захоплювався ще до свого незаконного ув'язнення.

Богдан Зіза.jpeg Фото: Instagram/Богдан Зіза

“Тісне спілкування з росіянами його спонукає до розвитку сценарних рішень у грі. Прописує сценарій, і ця гра набула тюремної атмосфери”, - розповідає Олександра Баркова.

Крім того, Богдан малює. Однак більшість його малюнків не вдається передати, вони не доходять.

“Наразі він намагається малювати, це для нього основне «ресурсне заняття». Він намагається передавати малюнки, але їх здебільшого не пропускають. Тільки два малюнки у нас є”, - додає сестра політв'язня.

17 травня 2022 року кримського художника та активіста з Євпаторії Богдана Зізу затримала ФСБ в окупованому Криму. Окупанти звинуватили хлопця в тому, що він облив синьою та жовтою фарбами вхід до будівлі окупаційної адміністрації у Євпаторії.

облив фарбою.jpeg

Як повідомляла Кримська правозахисна група, спершу проти Богдана Зізи порушили справу за нібито «дискредитацію збройних сил рф». Його не звинувачували у тероризмі, йому ставили у провину ст. 30 ч.3 КК рф (замах на злочин) і ст. 167 ч. 2 (навмисне знищення чи пошкодження чужого майна). Однак РосФінМоніторинг долучив хлопця до оновленого «переліку терористів і екстремістів».

На початку липня 2022 року йому додали додаткові статті звинувачення - ст. 167 ч.2 КК рф (навмисне знищення чи пошкодження чужого майна шляхом підпалу); ст.214 (вандалізм), ст. 205 (терористичний акт).

6 червня 2023 року Південний окружний військовий суд ростова-на-дону засудив Богдана Зізу до 15 років позбавлення волі у колонії загального режиму.

Під час ув'язнення, у червні 2022 року, політв'язень на знак протесту оголошував голодування. Так він вимагав позбавити його російського громадянства та звільнити українських політв'язнів.

Фото заголовку: Кримська платформа

Ця стаття/матеріал стала можливою за підтримки програми “Голоси України”, яка є частиною Ініціативи Ганни Арендт і реалізується Лабораторією журналістики суспільного інтересу спільно з Європейським центром свободи преси та медіа і фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин
news-pic

Політбранець Андрій Коломієць повернувся в Україну після 10 років незаконного ув’язнення в рф

news-pic

«Принципове питання»: політв'язень Богдан Зіза відмовився від роботи у російській в'язниці, щоб не платити податки рф

news-pic

Окупанти затримали кримських татар, які приїхали в Крим навідати родичів – Чубаров

news-pic

«Усе, що буде тиснути й зупиняти Росію, маємо втілювати якнайшвидше», - Зеленський

news-pic

В Україні стартує документальний проєкт про кримськотатарську культуру — «Живий спадок Криму. Традиції»

news-pic

У київській книгарні «Сенс» презентували книгу кримськотатарського журналіста та політв’язня Османа Аріфмеметова

news-pic

Джелял подарував президенту Ердогану «Щит дружби», створений керамістом Скибіним

news-pic

Цієї ночі Росія застосувала 18 ракет і близько 400 ударних дронів - Зеленський