Асіф Алієв

Росія заблокувала експорт казахстанської нафти

mainnews-id
Це загрожує економіці Казахстану

Відвантаження казахстанської нафти через Каспійський трубопровідний консорціум (КТК) до Чорного моря для подальших поставок на західні ринки було припинено, повідомляє Reuters, з посиланням на джерела.

Причиною стали нові правила безпеки, запроваджені росією для заходу суден у чорноморські порти, передає казахстанська служба Радіо Свободи.

21 липня президент рф володимир путін підписав указ, який посилює порядок заходу іноземних суден у російські порти.

Згідно з документом, дозвіл портової влади має узгоджуватися з ФСБ.

Ці зміни фактично заблокували експорт казахстанської нафти через КТК.

Нові правила з’явилися після введення Євросоюзом 18-го пакету санкцій проти росії через її вторгнення в Україну. Санкції включають заборону на перевезення російської нафти певними танкерами та зниження «стелі цін» на нафту з 60 до 47,6 долара за барель, з механізмом автоматичного перегляду в майбутньому. Казахстан транспортує 80% нафти, видобутої на родовищах Тенгіз, Кашаган і Карачаганак, через КТК, трубопровід протяжністю понад 1500 км, що проходить територією росії. Серед найбільших акціонерів КТК — росія (24%), казахстанська «КазМунайГаз» (19%), американська Chevron (15%), російський «Лукойл» (12,5%), ExxonMobil (7,5%), спільне підприємство «роснафти» та Shell (7,5%), а також італійська Eni та інші іноземні компанії. Протягом останніх трьох років поставки через КТК неодноразово припинялися. На тлі цього Казахстан заявив про необхідність диверсифікації маршрутів експорту, зокрема через Транскаспійський коридор, але КТК досі залишається основним каналом транспортування нафти.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин