Російський суд відмовився звільнити хворого політв'язня Тофіка Абдулгазієва
Металургійний районний суд міста Челябінська відхилив клопотання адвокатів важкохворого політв'язня кримського татарина Тофіка Абдулгазієва щодо його звільнення.
Про це повідомила дружина бранця Аліє Куртаметова на сторінці у Facebook.
«Про стан мого чоловіка у тюремній лікарні не говорив хіба що німий. Ми стукали в усі двері, кричали усьому світу про те, що кримський татарин мусульманин стрімко згасає. Але виявилося, що у світі, де раніше хоча б папірець був вирішальним, тепер документи з мокрою печаткою не означають нічого. Медичні висновки, що підтверджують наявність захворювань, що входять (згідно із законом!) до списку несумісних з умовами ув'язнення, перетворилися на пшик», - написала Куртаметова.
За її словами, суддя Калашніков вважав доречним утримання у сирих камерах хворого на туберкульоз Тофіка Абдулгазієва. На зауваження адвоката про велику втрату ваги у засудженого, суддя скептично відповів: "Ну не в санаторії перебуває".
Дружина політв'язня наголосила, що її чоловік через неналежні умови утримання втратив сорок кілограмів.
Вона додала, що разом з адвокатами продовжуватиме боротися за звільнення Тофіка Абдулгазієва.
Нагадаємо, у кримськотатарського політв'язня Тофіка Абдулгазієва четверта стадія туберкульозу, розповіла QIRIM News його дружина Аліє Куртаметова.
Нагадаємо, 22 березня 2024 року Тофіка Абдулгазієва, засудженого до 12 років у справі «другої Сімферопольської групи», у критичному стані вивезли з в'язниці верхньоуральська челябінської області. Його помістили до тюремної туберкульозної лікарні №3, де через два тижні він потрапив до реанімації.
У травні 2017 року в помешканні активіста пройшов перший обшук. Тоді Тофік залишився на волі. Через два роки, у березні 2019-го, його заарештували за звинуваченням у причетності до партії "Хізб ут-Тахрір", яка заборонена у росії, але вільно діє на території України.
У травні 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив Абдулгазієва до 12 років колонії суворого режиму. Перші п'ять років він має провести у в'язниці. Через рік, у травні 2023 року, Апеляційний військовий суд рф залишив рішення суду першої інстанції в силі.
Фото: Кримська солідарність
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новинТенденції репресій: кримські політв'язні в тюрмах рф
«Наслідки будуть мінімальними», — професор про загрозу забруднення курортів Одещини мазутом
Черкеси Туреччини обурені тим, що діаспора замовчує факт визнання Україною геноциду
Розлитий окупантами мазут у Керченській протоці, досягнув Запорізької області
Лубінець повідомив, скільки цивільних українців утримують окупанти в неволі
Забруднення з Керченської протоки дійшло до берегів Одеси
У Швейцарії заборонили паранджу та нікаб
Жители окупованого Криму знову без води