Микола Шевчук

СБУ висунула нові звинувачення пропагандистці Симоньян: деталі

mainnews-id
Вона однією з перших підтримала повномасштабне вторгнення рф та воєнні злочини російських окупантів

Служба безпеки України (СБУ) задокументувала нові злочини російської пропагандистки Маргарити Симоньян, яка закликала до геноциду українців.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

За даними слідства, вона однією з перших підтримала повномасштабне вторгнення рф та воєнні злочини російських окупантів.

Серед нових задокументованих злочинів фігурантки є публічні заклики Симоньян до масового вбивства українських дітей у грудні 2023 року.

Крім цього, російська пропагандистка неодноразово агітувала за продовження ракетно-бомбових ударів по цивільній інфраструктурі України.

У відомстві підкреслили, що фігурантка регулярно поширює кремлівські наративи у вигляді «авторських» дописів на власному Телеграм-каналі та в ефірах російських телеканалів.

Насамперед йдеться про її участь у телевізійній передачі ще одного ворожого пропагандиста – Владіміра Соловйова.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Симоньян про нову підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 442 (геноцид);

  • ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);

  • ст. 436 (пропаганда війни);

  • ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

У відомстві нагадали, що за матеріалами СБУ у березні 2023 року Симоньян уже було повідомлено про підозру за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України. На даний час фігурантка очолює міжнародний рупор кремля – телеканал «RT» і входить до медійного пулу російського диктатора.

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин