«Складова воєнного злочину»: правозахисниця про використання методичок ПВК «Вагнер» у школах окупованого Криму
Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» стверджують, що у школах Сімферополя використовують методички приватної військової компанії «Вагнер». Юристка Кримськотатарського Ресурсного Центру (КРЦ) Людмила Коротких у коментарі QIRIM.News пояснила, як кваліфікуються такі дії окупантів і хто за це відповідатиме за законом.
Учасники руху «Жовта стрічка» зазначають у Telegram, що на уроках дітей, зокрема, навчають, як правильно стріляти в живих людей.
«Активісти руху «Жовта стрічка» поділилися матеріалами, які використовуються у навчальних закладах окупованого Криму. На фотографіях ви можете побачити, наскільки детальні інструкції надаються дітям. Крім цього, викладач пояснював, що «полоненими займатися муторно, краще вбивати їх одразу», - йдеться у дописі активістів.
Юристка Кримськотатарського Ресурсного Центру (КРЦ) Людмила Коротких у коментарі QIRIM.News зазначила, що в цьому випадку можна посилатися на норми міжнародного гуманітарного права та на Конвенцію про права дитини, які забороняють вербувати дітей до Збройних сил. А також зобов'язують держави утримуватись від залучення дітей до бойових дій.
«Використання методичок ПВК «Вагнер» та навчання дітей стрільбі можна розглядати як один з етапів вербування чи призову дітей для подальшого їх використання у веденні бойових дій, що є воєнним злочином, відповідно до Римського Статуту», - наголосила Людмила Коротких.
За її словами, Міжнародний Кримінальний суд (МКС) має не один прецедент розслідування подібних справ. І багатьом воєнним злочинцям, зокрема, висувались звинувачення за цим пунктом.
«Важливо збирати всі ці докази та фіксувати їх, щоб надалі притягнути до відповідальності тих, хто займається пропагандою війни в школі та мілітаризує освітній процес на окупованих територіях», - зауважила юристка.
На уточнювальне запитання, яке покарання передбачене за подібні дії в навчальних закладах окупованого Криму та кого саме в цьому випадку потрібно притягати до відповідальності, Людмила Коротких пояснила, що передусім йдеться про вище політичне та воєнне керівництво росії.
«Покарання за це - позбавлення волі. Якщо говорити про МКС, то вони судять вище політичне та воєнне керівництво країни. Вчителів притягати до відповідальності можна буде вже в рамках українського національного провадження», - зазначила юристка.
Фото: Telegram/«Жовта стрічка»
Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО "Інститут масової інформації" в межах проєкту міжнародної організації Internews Network
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новинВ окупованому Криму уражено корабель
Політв'язень Осман Сейтумеров скаржиться на гастрит у російській в'язниці
«Азербайджанський літак був збитий росією»,— Центр протидії дезінформації
Президент відзначив державними нагородами України кримських татар військовослужбовців
ЗСУ вдарили по пункту управління 810-тої бригади морської піхоти рф у курській області
В Казахстані розбився азербайджанський пасажирський літак
«Свято сили доброти та любові»: Джемілєв привітав з Різдвом українців
Окупанти запустили по українській енергетиці понад 70 ракет