Асіф Алієв

«Суд» над публікацією Курбедінова. У чому та хто звинувачує кримськотатарського адвоката

mainnews-id
У випадку визнання Курбедінова винним йому загрожує штраф до ста тисяч рублів (30 тисяч грн)

Сьогодні, 22 квітня, в окупованому Криму відбулося «судове слухання» з адміністративної справи щодо кримськотатарського адвоката Еміля Курбедінова.

На сьогоднішньому слуханні відбувся допит свідка, який написав заяву проти Курбедінова до Центру протидії екстремізму «МВС» Криму.

«Нічого, крім особливої упередженості, до мене та моїх колег я не побачив. Вона вважає, що ми працюємо на якісь ворожі канали, дискредитуємо російську федерацію, міноборони тощо. Мало того, коли ми запитали про текст, який вона нібито прочитала в телеграм-каналі, вона інтерпретувала його по-іншому. Ця інтерпретація не має нічого спільного з постом, який був опублікований про порушення», — розповів адвокат.

телеграм.png

У липні 2023 року Курбедінов у телеграм-каналі «КЕМська волость», призначеному для адвокатів, правозахисників та юристів, опублікував пост, присвячений роздачі повісток та відстрочці від мобілізації в армію росії.

Зокрема, адвокат дає юридичну пораду відповідно до п.7 «Положення про призов на військову службу» в межах російського законодавства, про те, що студент не підлягає виклику на медичний огляд та інші заходи до військкомату.

Скаргу на цю публікацію подала колаборантка Еміне Бєлялова. Бєлялова, як пише видання «[Ґрати],(https://graty.me/ru/news/v-krymu-na-advokata-emilya-kurbedinova-sostavili-adminprotokol-o-zloupotreblenii-svobodoj-informaczii-za-post-pro-otsrochku-ot-mobilizaczii/)», очолює євпаторійське відділення руху «Волонтери перемоги» і водночас є адміністраторкою телеграм-каналу кримського блогера Олександра Таліпова. емине белялова.png

Таліпов та його команда збирають інформацію про будь-які публічні прояви опозиційної та антивоєнної позиції та доносять до поліції та фсб, які за їхніми заявами відкривають адміністративні та порушують кримінальні справи проти кримчан.

У своїй заяві Бєлялова стверджувала, що після публікації Курбедінова у навчальному закладі, де навчається колобарантка, розпочався ажіотаж серед студентів, який навіть призвів до зриву навчального процесу.

«Суд висловив побажання дізнатися у керівництва ВНЗ, чи дійсно був зірваний навчальний процес. З цією метою до 7 травня оголошено перерву», — розповів Курбедінов.

курбединов 2.jpg

У випадку визнання Курбедінова винним, йому загрожує штраф до ста тисяч рублів з конфіскацією, за звинуваченням за статтею 13.15 КоАП рф, частина 9 ("зловживання свободою масової інформації").

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин
news-pic

Російська влада буде економити на окупованому Криму

news-pic

Переміг та спалив Москву. Як кримський хан Девлет Ґерай розгромив московитів

news-pic

Дефіцит інсуліну та антибіотиків. В окупованому Криму не вистачає ліків для пільговиків

news-pic

Російські силовики прийшли до будинку дружини глави уряду незалежного Татарстану у вигнанні Кашапова

news-pic

Справу проти Бекіра Мамутова можуть перекваліфікувати на кримінальну

news-pic

Нацбанк присвятив пам’ятні монети кримськотатарському орнаменту Орьнек

news-pic

До Джанкоя прибула нова партія військової техніки та боєприпасів окупантів

news-pic

Духовне Управління Мусульман Криму оголошує про централізований забій великої рогатої худоби на Курбан-байрам