У Києві пройшов жіночий іфтар: ФОТО

У Києві відбувся жіночий іфтар — вечірнє розговіння під час священного місяця Рамадан. Вечеря об’єднала кримськотатарських жінок — переселенок, дружин політв’язнів, військових, волонтерів, активісток. Захід був організований за підтримки благодійної ініціативи «Кримський Фронт» та Меджлісу кримськотатарського народу.
Про це повідомляє кореспондент QIRIM.News.
Представниця Кримського фронту Поліна Нещерет підкреслила, що «такі заходи це ще одна можливість об'єднатися, зустрітися, проговорити нагальні питання про те, що наші кримські татари, чоловіки, а також жінки, перебувають у полоні, у в'язницях в росії». За її словами, це також один із шансів нагадати показати світові, що наразі відбувається на півострові і що також можливість берегти традиції поза Кримом.
««Кримський фронт» допомагає в першу чергу кримським татарам. Він був створений для того, щоб допомагати підтримувати людей, які переїжджають з Криму - вимушено переміщеним особам, кримськотатарським військовим», - сказала Нещерет.
Одна із організаторів заходу Аміна Акієва повідомила, що цього року до події долучилися ще більше людей.
«Ми хочемо побажати перш за все нашої скорішої перемоги, бо змінюється все, змінюються кількість людей, змінюється категорія людей, які були запрошені, але залишається лише одне. Це те, що вже другий рік поспіль це іфтар проводиться в умовах повномасштабної війни і бажаємо, щоб наступний вже проводився у вільному Криму під українським прапором», - сказала вона.
Гостя заходу Мавіле Халіл підкреслила, що Рамадан - це період, коли люди не тільки постяться, але й обʼєднуються.
«Тому що тільки в Рамадан ми влаштовуємо спільні іфтари, в Рамадан є спільні намази і тому мені здається, що Рамадан це дуже класна історія, коли спільнота об'єднується. І це дуже важливо, бо це дозволяє нам по-перше підтримувати один одного, по-друге розділяти наші спільні цінності і по-третє, мені здається, найважливіше, що те, що люди, які зараз не в Криму, які за межами дому мають відтворювати цю атмосферу, бути там, де є місця і люди, які нагадують їм про дім», - зазначила вона.
Також вона підкреслила, що у доволі складний для всіх мусульман України та держави загалом час важливо укріплювати віру та об’єднуватися завдяки таким заходам.
Читайте також:
- «Для збереження спадщини»: ТІКА передала «Інституту розвитку кримськотатарської мови» сучасну техніку
- «Боріться — поборете! У вас сила!»: рух опору «Зла Мавка» в окупованому Сімферополі поширив понад сотню листівок
- Окупанти тестують дітей в Криму на ненависть до України: під прицілом українці та кримські татари
- Загарбники заборонили катання на байдарках і катамаранах біля пляжів Криму
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Загарбники відправили у в’язницю свого колишнього очільника "МНС" Криму

Французький суд дозволив примусове стягнення з росії $5 млрд за незаконно привласнені активи у Криму, - Нафтогаз

Атака на Дніпро: загинули троє людей, серед них – дитина

Розстріляне відродження кримських татар — 17 квітня 1938 року

Позов до ЄСПЛ щодо незаконного всиновлення росіянами українських дітей з окупованого Криму: в Українській Гельсінській спілці з прав людини розповіли деталі

Парламент продовжив дію воєнного стану та мобілізації

Російські окупанти знову атакували дронами з Криму

Визволення кримських бранців: міністр Рустем Умєров повідомив про зміни в роботі Ради Координаційного штабу