У Литві відбулися концерти у межах проєкту «MAQAM. Музика вільного Криму»

У литовських містах Вільнюс і Каунас відбулися два концерти у межах українсько-литовського проєкту «MAQAM. Музика вільного Криму», присвяченого кримськотатарській музиці. Зокрема, виступили гурт RADANA project та ансамбль «Ефсане» з народними піснями та танцями кримських татар. А хедлайнером проєкту став український кримськотатарський джазовий піаніст, композитор, чотириразовий номінант на премію Греммі Усеін Бекіров. Він грав у складі Усеін Бекіров Тріо – колектив, який поєднує джаз, фольклор та сучасну імпровізацію.
Про це QIRIM.News повідомили організатори заходу.
Музичний захід відвідали понад 500 глядачів, стільки ж – подивилися онлайн.
Організатори зазначили, що проєкт не лише відкрив литовській публіці музичну спадщину кримських татар, а й об’єднав кримських і литовських татар.
«Литовські татари втратили власну музику та мову ще до XVI століття, проте вони пам’ятають історичний зв’язок свого народу з Кримом і сприймають музику кримських татар як частину своєї культурної спадщини», - зазначили організатори заходу.
У своїх виступах Бекіров поєднав свободу джазу з кримськотатарським фольклором. Жіноче тріо RADANA project виконало українські і латвійські пісні. А литовський ансамбль Efsane виконав кримськотатарські народні пісні і танці та провів майстер-клас із народного танцю, передаючи традицію як живу мову кримських татар.
«Музика кримських татар постійно розвивається і стає популярною у різних жанрах, зокрема таких як джаз. Це сприяє збереженню культурної спадщини мого народу та її інтеграції в світову культуру,» – сказав Усеін Бекіров.
Крім того, у межах проєкту «MAQAM. Музика вільного Криму» презентували нотну збірку «Барви Криму. Обробки кримськотатарської народної музики для фортепіано» Джеміля Карікова.
Видання безкоштовно передадуть українським і литовським музичним навчальним закладам і бібліотекам, щоб музика Криму продовжувала жити й надихати нові покоління.
А у Вільнюсі відбувся круглий стіл «Спільне і відмінне у культурах кримських і литовських татар», де обговорювали історичні зв’язки, збережені й втрачені традиції та сучасні культурні проекти, які зміцнюють мости між спільнотами.
У межах проєкту також знімали документальний фільм про кримських і литовських татар та кримськотатарську музику, як культурний міст між двома державами. Фільм покаже, як культура живе через покоління і простір, передає ідентичність і відчуття спільності.
«Ми робимо такі культурні проекти, як MAQAM, щоб популяризувати кримськотатарську культуру і водночас показувати світові, що Україна багатонаціональна й різноманітна.» – підкреслила Світлана Ляховець, керівниця проєкту, голова ГО «Світарта».
Проєкт MAQAM – це міжкультурний українсько-литовський проєкт, спрямований на збереження і популяризацію музики кримських татар. Його реалізує ГО «Світарта» (Україна) у партнерстві зі Союзом общин литовських татар (Литва), підтримує Європейський Союз за програмою «Дім Європи».
Фото наадані організаторами проєкту
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Українська молодь зможе навчатися у науковому центрі TEKNOFEST у Києві

Директор компанії Baykar схвалив українські технології дронів

ССО уразили логістичний хаб 810-ї севастопольської бригади у Курській області

«Крим обороняють краще, ніж російські НПЗ», - ВМС України про дії окупантів на півострові

«Мені дуже подобається ця пісня, можна провести паралелі з ситуацією в нашій країни», - фігуристка Таїсія Спесівцева про композицію Джамали «1944»

Baykar планує провести фестиваль TEKNOFEST в Україні

Стан здоров'я 65-річного Сервета Газієва погіршується у колонії на Камчатці – сестра політв'язня

П'ятий саміт Кримської платформи відбудеться 24 вересня у Нью-Йорку - Сибіга