Ліна Тимошина

«В Україні зростає інтерес до кримськотатарської культури та історії», - Чубаров

mainnews-id
У рамках 53-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» відбулася дискусія, присвячена ролі Криму в кінематографі, мистецтві та культурній спадщині України

Молодь в Україні зацікавлена у вивченні історії та культури кримськотатарського народу. Водночас зростає й загальний інтерес до Криму.

Про це заявив голова Меджлісу Рефат Чубаров кореспонденту QIRIM.News після панельної дискусії «Памʼять і майбутнє: Крим у кінематографі та культурі, історія повернення», яка відбулася в рамках 53-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

Дискусія була присвячена ролі Криму в кінематографі, мистецтві та культурній спадщині України. У ній взяли участь, зокрема, й студенти, зацікавлені у вивченні історії, культури та мови кримських татар.

«Я побачив живий інтерес до Криму, до його історії, до кримськотатарського народу. Взагалі, треба визнати, і це приємне визнання, – в Україні весь час зростає інтерес до кримськотатарської культури, до кримськотатарської історії», - сказав Чубаров.

За його словами, на жаль, нині мало сил і ресурсів для того, щоб задовольнити усі потреби українського суспільства у цьому напрямку - для пізнання кримських татар.

«Ця дискусія показала, що у нас, попри нестачу ресурсів, все-таки є ресурс залучати молодь, яка хоче стати науковцями у кримському напрямку. І не лише в історії, а й в інших гуманітарних напрямках», - зауважив він.

Чубаров зазначив, що незабаром Меджліс планує зібрати зацікавлену молодь, щоб розширити коло людей, які займатимуться дослідженнями з кримськотатарської історії та загалом історії півострова. Зокрема, молодих науковців познайомлять з кримськотатарськими дослідниками Туреччини, Литви та інших країн.

«Коли Крим буде звільнений, ці люди зможуть бути разом з дослідниками у Криму», - резюмував голова Меджлісу.

Як розповів режисер і актор Ахтем Сеітаблаєв, результатом такої дискусії з молоддю стане напрацювання інструментів для спільної роботи над культурологічним контентом.

«Результатом цього стане обізнаність один про одного, домовленість про те, що ми розпочинаємо роботу зі студентським середовищем. Зокрема, з етнічними українцями, які мають бажання вивчати історію кримських татар і Криму, кримськотатарську мову. Ми маємо, зі свого боку, плекати таке бажання і допомагати. Вони точніше знають, чого вони потребують у вивченні кримськотатарської історії, мови. Коли фідбек приходить від людей, які не є представниками (кримських татар – ред.), це завжди свіжий подих», - пояснив Сеітаблаєв.

дискусія студенти.jpg

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО "Інститут масової інформації" в межах проєкту міжнародної організації Internews Network.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин
news-pic

Заборонений піст: в тюрмах рф знущаються над мусульманами під час Рамадану

news-pic

Під покровом утисків: як рф репресує Свідків Єгови в Криму

news-pic

Великий відкривач Криму: сьогодні день народження Евлії Челебі

news-pic

Окупація, тортури і страх: чому зараз мовчать люди, які протистояли російським танкам?

news-pic

У Києві пройшов жіночий іфтар: ФОТО

news-pic

Це буде зрада пам'яті загиблих героїв, - Мустафа Джемілєв застеріг від миру за будь-яку ціну

news-pic

МЗС України започаткувало традицію проведення іфтару в місяць Рамадан

news-pic

«Відбудеться остаточне зачищення окупованого 11 років тому Криму, де все ще є мешканці, які уникають паспорта з двоголовою куркою», - Чубаров відреагував на указ путіна