«В Україні зростає інтерес до кримськотатарської культури та історії», - Чубаров

Молодь в Україні зацікавлена у вивченні історії та культури кримськотатарського народу. Водночас зростає й загальний інтерес до Криму.
Про це заявив голова Меджлісу Рефат Чубаров кореспонденту QIRIM.News після панельної дискусії «Памʼять і майбутнє: Крим у кінематографі та культурі, історія повернення», яка відбулася в рамках 53-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».
Дискусія була присвячена ролі Криму в кінематографі, мистецтві та культурній спадщині України. У ній взяли участь, зокрема, й студенти, зацікавлені у вивченні історії, культури та мови кримських татар.
«Я побачив живий інтерес до Криму, до його історії, до кримськотатарського народу. Взагалі, треба визнати, і це приємне визнання, – в Україні весь час зростає інтерес до кримськотатарської культури, до кримськотатарської історії», - сказав Чубаров.
За його словами, на жаль, нині мало сил і ресурсів для того, щоб задовольнити усі потреби українського суспільства у цьому напрямку - для пізнання кримських татар.
«Ця дискусія показала, що у нас, попри нестачу ресурсів, все-таки є ресурс залучати молодь, яка хоче стати науковцями у кримському напрямку. І не лише в історії, а й в інших гуманітарних напрямках», - зауважив він.
Чубаров зазначив, що незабаром Меджліс планує зібрати зацікавлену молодь, щоб розширити коло людей, які займатимуться дослідженнями з кримськотатарської історії та загалом історії півострова. Зокрема, молодих науковців познайомлять з кримськотатарськими дослідниками Туреччини, Литви та інших країн.
«Коли Крим буде звільнений, ці люди зможуть бути разом з дослідниками у Криму», - резюмував голова Меджлісу.
Як розповів режисер і актор Ахтем Сеітаблаєв, результатом такої дискусії з молоддю стане напрацювання інструментів для спільної роботи над культурологічним контентом.
«Результатом цього стане обізнаність один про одного, домовленість про те, що ми розпочинаємо роботу зі студентським середовищем. Зокрема, з етнічними українцями, які мають бажання вивчати історію кримських татар і Криму, кримськотатарську мову. Ми маємо, зі свого боку, плекати таке бажання і допомагати. Вони точніше знають, чого вони потребують у вивченні кримськотатарської історії, мови. Коли фідбек приходить від людей, які не є представниками (кримських татар – ред.), це завжди свіжий подих», - пояснив Сеітаблаєв.
Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО "Інститут масової інформації" в межах проєкту міжнародної організації Internews Network.
Читайте також:
- У столиці представлять «Календар знаменних і пам’ятних дат з історії Криму та кримськотатарського народу»
- Орбакайте та Бреговичу, які виступали в окупованому Криму, заборонили в’їзд в Латвію, - ЗМІ
- «Ми зобов'язані зробити кримську експозицію, бо це частина півдня України», - директорка Національного музею народної архітектури та побуту Повякель
- У двох турецьких музеях запрацювали аудіогіди українською
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
«Любіть по-рускі» — як в Криму мілітаризують дітей та вчать ненавидіти Україну

Хліб на крові: Як росія викрадає зерно з України

Замість дзвінків у школах —радянська воєнна музика: як рф нав’язує мілітаризацію дітям в Криму

Ірині Данилович — 46

Загарбники змушують школярів у Севастополі заповнювати онлайн-форми для вибору вишів

У Києві відзначили Хидирлез: ФОТО

Другий за добу: українські військові знищили ще один літак рф

Лідер у вигнанні: як рф заборонила Джемілєву повернутися додому