ЄСПЛ визнав порушення прав кримчан за «дискредитацію» армії рф

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) ухвалив рішення у справі «Боровинських та інші проти росії», визнавши репресії проти жителів Криму за «дискредитацію» російської армії порушенням статті 10 Європейської конвенції з прав людини.
Про це повідомляється на сайті ЄСПЛ.
Йдеться про штрафи та затримання за висловлювання, які російська влада трактувала як «дискредитацію армії» за частиною 1 статті 20.3.3 Кодексу про адміністративні правопорушення рф.
Суд зазначив, що скарги стосуються подій до 16 вересня 2022 року, коли росія припинила участь у Конвенції, тому ЄСПЧ має повноваження їх розглядати.
Суд також проаналізував справи 26 осіб, репресованих у 2022 році.
Зокрема, Георгію Семенову з окупованого Сімферополя присуджено компенсацію 7500 євро. 6 березня 2022 року він вийшов на одиночний пікет із плакатом «Ні війні», після чого його затримали та оштрафували на 35 тисяч рублів.
6 квітня Верховний суд Криму відхилив його скаргу на штраф.
ЄСПЛ також встановив порушення прав Семенова на свободу та справедливий суд, посилаючись на рішення у справі «Україна проти росії (про Крим)» 2024 року, яке визнало діяльність російських судів в окупованому Криму незаконною. У рішенні згадуються й інші випадки переслідувань кримчан.
Зазначимо, за даними Представництва президента в АР Крим, станом на 7 липня в Криму зафіксовано 1435 випадків складання протоколів за статтею про «дискредитацію» російської армії.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
ЄСПЛ визнав порушення прав кримчан за «дискредитацію» армії рф

Чи вистачає води в окупованому Криму і чого чекати далі?

«Це логічне продовження репресій», — адвокат Полозов про свій розшук у рф

Політв’язень Рустем Гугурик втрачає слух на обидва вуха у російській колонії

У Криму оштрафували понад 1200 осіб за "дискредитацію" армії рф

До окупованого Криму переселилися до 11 тисяч білорусів

Газеті «Qırım» — 36 років

«Кримські татари складали основну ударну силу», - історик Громенко про їхню роль у Конотопській битві 1659 року проти росіян