Загарбники залишили в силі вирок бранцю Ярославу Жуку

Апеляційний військовий суд рф залишив в силі вирок південного окружного військового суду жителю Мелітополя Ярославу Жуку: 14 років позбавлення волі з відбуванням перших 4 років у в’язниці, а решту терміну — у колонії суворого режиму.
Про це повідомляє Кримська правозахисна група.
Рішення виніс суддя апеляційного військового суду Максим Панін.
Нагадаємо, 25 червня 2024 року у Південному окружному військовому суді Ярослава Жука визнали винним у скоєнні акту міжнародного тероризму та засудили до 14 років увʼязнення в колонії суворого режиму (перші 4 роки чоловік має провести у вʼязниці). Статті звинувачення: ст.361 ч.1; ст.30 ч.1, ст.361 ч.1 УК рф.
У червні 2022 року в окупованому Мелітополі російські військовики викрали двох українських волонтерів — Ярослава Жука та Іллю Єніна. 12 липня призначений російською владою «мер» Мелітополя Володимир Рогов виклав відео із постановочним зізнанням Ярослава Жука, де йдеться про те, що він «17 червня 2022 року вчинив замах на «директора Департаменту освіти» міста Олену Шапурову».
Жука перевезли до Криму та звинуватили у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 361 КК рф (акт міжнародного тероризму), й взяли під варту. Як пізніше розповів Ярослав Жук, його катували електричним струмом, змусили вивчити й записати на відео текст із зізнаннями, тримали у підвалі з 17 червня до 8 серпня.
Наприкінці року заступник Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял передав із СІЗО лист, у якому повідомив, що Ярослава Жука, якого тримають у СІЗО Сімферополя, продовжують принижувати та піддавати фізичним знущанням. Після тортур Жук частково втратив слух.
У березні 2023 року Жука перевезли до ростова-на-дону, де у Південному окружному військовому суді розпочався судовий процес щодо українця.
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Вночі ворог запустив 108 дронів: частина з Криму

Зеленський очікує припинення вогню та чекає господаря кремля в Туреччині

Наступного разу в Бахчисараї: Стармер відвідав «Musafir»

До Києва прибули лідери Польщі, Великої Британії, Німеччини та Франції
«Де цвіте гіркий мигдаль…»: у Києві відбувся захід до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

«Любіть по-рускі» — як в Криму мілітаризують дітей та вчать ненавидіти Україну

Хліб на крові: Як росія викрадає зерно з України

Замість дзвінків у школах —радянська воєнна музика: як рф нав’язує мілітаризацію дітям в Криму