Микола Шевчук

Загарбники перевели у СІЗО-2 Сімферополя бранця Аметхана Умерова

mainnews-id
Активіста окупанти перевели з одиночної камери і тепер разом із Умеровим перебувають ще троє ув'язнених

Заарештованого у серпні цього року Аметхана Умерова з Бахчисараю окупанти перевели з Кримської республіканської клінічної психіатричної лікарні у СІЗО-2 у Сімферополі.

Про це повідомив адвокат Едем Семедляєв, цитує "Кримська солідарність".

Захисник повідомив, що це його перший візит до Умерова у слідчому ізоляторі після стаціонарної психіатричної експертизи, яка тривала 28 днів.

Активіста окупанти перевели з одиночної камери і тепер разом із Умеровим перебувають ще троє ув'язнених. До проходження психіатричної експертизи протягом двох місяців він утримувався один. Політв'язень розповів захиснику, що умови утримання «менш задовільні, але режим дуже жорсткий».

Раніше заарештовані з «другого Джанкойського гурту» вже скаржилися на жорсткий режим нового слідчого ізолятора. За їхніми словами, ув'язнені практично весь день перебувають на ногах. Їм забороняється сидіти та лежати з 6 ранку до 22 вечора. У камері 24 години на добу ведеться відеоспостереження. Спортом дозволено займатися лише на майданчику та з дозволу працівників СІЗО.

Нагадаємо, 24 серпня о четвертій ранку співробітники фсб увірвалися до будинків шістьох кримських татар — Сейдамета Мустафаєва, Ельдара Якубова, Абдулмеджита Сейтумерова, Руслана Асанова, Аметхана Умерова та Ремзі Німетулаєва.

П'ятеро чоловіків — цивільні активісти та багатодітні батьки, а у Сейтумерова нещодавно народилася дитина. Абдулмеджит — рідний брат двох політв'язнів з Бахчисараю Османа та Сейтумера Сейтумерових, заарештованих у березні 2020 року та засуджених до 17 та 14 років позбавлення волі.

Усіх шістьох бахчисарайських активістів неодноразово затримували на акціях на підтримку інших арештованих кримських татар. Німетулаєва та Мустафаєва заарештовували на кілька діб.

Якубова судили за порушення громадського порядку через масове перебування громадян - йому призначили штраф у 10 тисяч рублів. Умерова судили за цією ж статтею та за статтею про невиконання правил при надзвичайному стані або загрозу її виникнення. Кілька діб він провів у спецприймачі, йому призначили штраф.

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись