Ліна Тимошина

Жодне рішення щодо приналежності Криму не може ухвалюватися без виявлення волі кримськотатарського народу – заява Меджлісу

mainnews-id
Меджліс оприлюднив заяву щодо неприпустимості для України «компромісів» за рахунок поступок нею частиною своєї території та суверенітету.

Крим є батьківщиною корінного кримськотатарського народу та невід'ємною частиною Української держави. Відповідно, жодне рішення щодо територіальної приналежності Кримського півострова, його правового статусу, організації його політичного, економічного, соціального, культурного життя не має і не може прийматися без виявлення волі корінного кримськотатарського народу та згоди Української держави.

На цьому наголошується у Заяві Меджлісу кримськотатарського народу щодо неприпустимості для України «компромісів» за рахунок поступок нею частиною своєї території та суверенітету.

Документ оприлюднив голова Меджлісу Рефат Чубаров.

Зазначається, що з перших днів російської окупації Криму у 2014 році кримськотатарський народ масово і рішуче виступив проти спроби російської федерації анексувати Крим та підтримав територіальну цілісність і суверенітет незалежної Української держави.

«Російська федерація встановила в окупованому Криму тотальне переслідування кримських татар, оголосила єдиний повноважний представницький орган корінного народу - Меджліс кримськотатарського народу - екстремістською організацією та заборонила його діяльність, здійснює цілеспрямовану політику витіснення кримських татар за межі Криму та вчиняє інші злочини, що є грубим порушенням основних принципів та норм міжнародного права», - йдеться у заяві.

Висловлюючи позицію корінного кримськотатарського народу, Меджліс кримськотатарського народу виходить з того, що обов'язковою умовою для ведення офіційних переговорів з питання завершення російсько-української війни має бути умова відновлення територіальної цілісності Української держави в її міжнародно визнаних кордонах.

Зазначається, що заява опублікована у зв'язку з різними висловлюваннями, що з'являються останнім часом і в яких містяться пропозиції до України погодитися з фактичною окупацією Криму та інших українських земель.

Тож Меджліс кримськотатарського народу наголошує, що щиро прагне якнайшвидшого завершення російської агресії проти України, досягнення справедливого миру на основі відновлення територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь. А також відшкодування збитків, завданих російським агресором Українській державі та її громадянам, покарання осіб, які вчинили злочини агресії проти України, надання міжнародних гарантій безпечного розвитку незалежної Української держави.

«Меджліс кримськотатарського народу підтримує позицію і дії Президента України, Верховної Ради України, Сил безпеки і оборони України, спрямовані на захист державного суверенітету та територіальної цілісності України, збереження життя, забезпечення безпеки, дотримання прав і свобод громадян України», - говориться у документі.

Меджліс кримськотатарського народу поважає вибір американської нації та вітає обрання Дональда Трампа 47-м Президентом США. А також висловлює впевненість у тому, що обраний Президент, а також Конгрес та Уряд Сполучених Штатів Америки продовжать принципову та послідовну позицію США щодо територіальної цілісності України.

У Меджлісу нагадали, що вона була сформульованої в Кримській декларації від 26 липня 2018 року: «Сполучені Штати знову підтверджують свою політику щодо відмови визнання вимог Кремля із встановлення суверенітету над територією, захопленою силою всупереч міжнародному праву. Разом із союзниками, партнерами та міжнародною спільнотою, США відкидають спробу Росії анексувати Крим та зобов'язуються зберігати цю політику до відновлення територіальної цілісності України».

У заяві наголошується, що Меджліс кримськотатарського народу впевнений, що поступки в будь-якому вигляді територіальним посяганням російської федерації на Крим та на інші окуповані землі України, не тільки не принесуть очікуваного миру, але й стануть фактором виникнення нових військових і політичних конфліктів.

«Крим є батьківщиною корінного кримськотатарського народу та невід'ємною частиною Української держави. Відповідно, жодне рішення щодо територіальної приналежності Кримського півострова, його правового статусу, організації його політичного, економічного, соціального, культурного життя не має і не може прийматися без виявлення волі корінного кримськотатарського народу та згоди Української держави», - заявили у Меджлісі.

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин