Асіф Алієв

Журналісту Єсипенку блокують умовно-дострокове звільнення

mainnews-id
Адміністрація колонії не дозволяє йому звернутися з такою заявою.

Бранцю кремля, журналісту Владиславу Єсипенку блокують будь-які його спроби звернутися із заявою про право на умовно-дострокове звільнення (УДЗ).

Про це QIRIM.News розповіла його дружина Катерина Єсипенко.

Вона зазначила, що таке право її чоловік отримав після відбування певного терміну увʼязнення.

тюрма.jpg

«Тим паче, до цієї заяви має бути позитивна характеристика з колонії.

Фактично немає можливості її одержати, бо процедура передбачає отримання заохочень у власній справі арештанта за гарну поведінку», — зазначила вона.

Справа в тому, що українському політв’язню штучно створюють умови, за яких він нібито порушив внутрішні правила колонії: не зняв головного убору, вітаючись з інспектором, запізнився на ранкову перевірку тощо.

Згідно з російським законодавством, умовно-дострокове звільнення від відбування покарання поширюється на кілька категорій ув’язнених.

До однієї з таких категорій, а саме - дрібні злочини та злочини середньої тяжкості, термін позбавлення волі за які не перевищує 5 років, належить Владислав Єсипенко.

Законодавство передбачає, що на УДЗ з цієї категорії засуджених може подавати людина, яка відбула не менше однієї третини терміну увʼязнення.

Український журналіст перебуває за ґратами вже 4 роки з 5 призначених йому кримським «судом». Тому має всі підстави вийти на волю за умовно-достроковим звільненням.

тюрма3.jpg

Однак адміністрація колонії окупованої Керчі за нібито порушення Єсипенком внутрішніх правил установи додає до його особової справи різні догани.

«Маючи такі догани, арештант на кілька місяців втрачає право звертатися із заявою на УДЗ. І так повторюється по колу», — розповіла його дружина.

За словами Катерини Єсипенко, інші побутові питання вирішуються без утисків. Наприклад, посилки з ліками та продуктами харчування колонія не блокує.

Виправна колонія № 2 у Керчі — це колонія загального режиму для утримання чоловіків, вперше засуджених. Згідно з офіційною інформацією, там утримується до 700 засуджених.

Люди, які побували в цій тюрмі, повідомляють, що там бракує медичних препаратів, а щоб отримати «Аспірин» треба чекати кілька годин. У колонії також практикується понаднормова робота замість передбачених двох годин на день.

«Краще туди не потрапляти», — пише один з колишніх ув’язнених ВК-2.

тюрма керчь.png

Українця перевели до керченської тюрми 1 вересня 2022 року. Однак ще з моменту його затримання українські та міжнародні правозахисні організації засуджували це рішення.

Минулого року президент Володимир Зеленський на зустрічі з президентом медіакорпорації «Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода» Стівеном Капусом обговорив зусилля, спрямовані на звільнення Єсипенка.

У листопаді 2024 року міжнародна правозахисна організація «Freedom Now» подала в ООН петицію у справі журналіста. У документі вказуються численні випадки, коли російська влада порушувала його права.

Нагадаємо, Владислава Єсипенка затримали співробітники фсб рф 10 березня 2021 року під час його поїздки до окупованого Криму, де він готував фоторепортаж до Дня народження Тараса Шевченка в Сімферополі.

За повідомленням адвоката Олексія Ладіна, російські силовики «погрожували Єсипенку розправою» після того, як він поскаржився на тортури, вчинені відомством.

Владислава Єсипенка звинуватили у підготовці теракту, зберіганні вибухівки, роботі на українські спецслужби.

єсипенко2.jpg

16 лютого 2022 року так званий «суд» окупованого Сімферополя засудив чоловіка до 6 років колонії загального режиму і штрафу у розмірі 110 тисяч рублів. Згодом «апеляційний суд» Сімферополя пом’якшив вирок Владиславу Єсипенку до 5 років колонії загального режиму.

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО "Інститут масової інформації" в межах проєкту міжнародної організації Internews Network.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин