Громадяни Китаю намагалися передати секретну документацію про український ракетний комплекс «Нептун» спецслужбам КНР

Правоохоронці викрили і затримали громадян Китаю, які намагалися передати секретну документацію про український ракетний комплекс «Нептун» до органів безпеки КНР.
Про це повідомляє пресслужба Офісу Генпрокурора.
Зокрема, повідомлено про підозру в шпигунстві громадянину Китайської народної республіки - 24-річному колишньому студенту київського університету. Він залишився у Києві після того, як у 2023 році його відрахували з вишу за академічну неуспішність, намагався завербувати українського громадянина, який має відношення до розробок озброєнь Сил оборони.
«Під час досудового розслідування, яке здійснюється слідчим управлінням ГУ СБУ в місті Києві та Київській області встановлено, що іноземець збирав та мав передати своєму батькові, який має тісні звʼязки з органами безпеки та Генеральним штабом Китаю, документацію про ракетний комплекс «Нептун»», - йдеться у повідомленні.
В Офісі Генпрокурора зазначили, що це унікальне озброєння Сил оборони України, яке призначено для вогневого ураження всіх видів бойових та десантних кораблів. Саме з «Нептуна» був знищений флагман чорноморського флоту рф – ракетний крейсер «Москва».
Під час отримання цієї інформації від працівників українських спецслужб та при спробі її передати, чоловік був затриманий. Наразі він перебуває під вартою.
Інший фігурант – його батько, постійно проживав в КНР, але періодично навідувався в Україну, щоб особисто координувати агентурну роботу свого сина.
«Вчергове батько підозрюваного заїхав на територію України 7 липня і наступного дня відвідав посольство КНР в місті Києві. 9 липня в межах досудового розслідування він був затриманий. Прокуратура планує останньому вручити повідомлення про підозру у шпигунстві та звернутись до суду з клопотанням про тримання його під вартою», - додали в Офісі Генпрокурора.
Фото: Офіс Генпрокурора
Читайте також:
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
В окупованому Криму пролунали вибухи

ЄСПЛ визнав порушення прав кримчан за «дискредитацію» армії рф

Чи вистачає води в окупованому Криму і чого чекати далі?

«Це логічне продовження репресій», — адвокат Полозов про свій розшук у рф

Політв’язень Рустем Гугурик втрачає слух на обидва вуха у російській колонії

У Криму оштрафували понад 1200 осіб за "дискредитацію" армії рф

До окупованого Криму переселилися до 11 тисяч білорусів

Газеті «Qırım» — 36 років