Доцентка Мюнхенського університету Франциска Девіс стала менторкою політв'язня Аппаза Куртамета

Франциска Девіс, доцентка кафедри Східної та Центрально-Східної Європи Мюнхенського університету Людвіга-Максиміліана, стала менторкою одного з наймолодших кримських політв’язнів, Аппаза Куртамета, у межах ініціативи адвокаційного менторства від Міністерства закордонних справ за підтримки Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.
Про це повідомляє пресслужба Представництва Президента України в АР Крим.
У відомстві зазначили, що ініціатива має на меті привернення уваги міжнародної спільноти до незаконного утримання громадян України в місцях несвободи на території рф. А також на підтримку їхньої боротьби за свободу та дотримання фундаментальних прав людини.
«Аппаз Куртамет є одним із наймолодших політичних в’язнів, викрадених російською федерацією. У серпні йому виповниться 23 роки. Він був затриманий окупаційними силами влітку 2022 року в Херсоні, а у червні 2023 року незаконно засуджений до семи років позбавлення волі. Наразі він утримується у виправній колонії в псковській області рф за більш ніж 2000 кілометрів від рідного Криму.
Аппаз піддається тортурам, а його основоположні права людини систематично порушуються. Він має бути негайно звільнений. Закликаю поширювати історії Аппаза Куртамета та інших українських політв’язнів. Викрадення молодих людей, у яких усе життя попереду, — це реальність так званого «російського світу», — розповіла Франциска Девіс у своїх соцмережах.
У межах ініціативи адвокаційного менторства Франциска Девіс також написала Аппазу Куртамету лист підтримки, щоб засвідчити солідарність і нагадати йому, що про його долю знають та говорять на міжнародному рівні.
К представництві зазначили, що Франциска Девіс продовжуватиме підтримку Аппаза Куртамета як менторка й надалі. Зокрема, привертатиме увагу міжнародної спільноти до системних порушень прав людини в тимчасово окупованому Криму та на території росії.
Нагадаємо, Аппаз Куртамет – кримський татарин, викладач кримськотатарської мови з селища Новоолексіївка Херсонської області.
За словами матері, у липні 2022 року його насильно вивезли з Генічеська до СІЗО окупованого Криму. Впродовж майже трьох місяців не було інформації про місцеперебування Куртамета.
Окупанти звинуватили хлопця у нібито «фінансуванні збройного формування». 20 квітня 2023 року окупаційний Київський районний суд Сімферополя засудив Аппаза Куртамета до 7 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з відбуванням першого року у в’язниці.
Фото: Instagram/Kurtamet
Читайте також:
- Суд оштрафував незалежну мусульманську громаду «Ескі Кирим» на 400 тисяч рублів
- 55-річний політв'язень Шабан Умеров повідомив про проблеми зі здоров'ям у російській в'язниці
- Кримчанина судитимуть за заклики до знищення Керченського мосту
- Політв’язень Андрій Коломієць залишив депортаційний центр, але досі утримується на кордоні
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
В окупованому Криму пролунали вибухи

ЄСПЛ визнав порушення прав кримчан за «дискредитацію» армії рф

Чи вистачає води в окупованому Криму і чого чекати далі?

«Це логічне продовження репресій», — адвокат Полозов про свій розшук у рф

Політв’язень Рустем Гугурик втрачає слух на обидва вуха у російській колонії

У Криму оштрафували понад 1200 осіб за "дискредитацію" армії рф

До окупованого Криму переселилися до 11 тисяч білорусів

Газеті «Qırım» — 36 років