Ліна Тимошина

Біля Меморіалу пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу у Києві відкрилася інформаційна інсталяція до 18 травня

mainnews-id
Вона розкриває історії депортації та повернення представників кримськотатарського народу.

16 травня біля Меморіалу пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу у Києві відкрилася інформаційна інсталяція, присвячена Дню пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Вона розкриває історії депортації та повернення представників кримськотатарського народу.

Про це повідомляє Представництво Президента в АР Крим на сторінці у Facebook.

«Частина інсталяції висвітлює історичні події у житті кримськотатарського народу, дотичні до колоніальної політики російської імперії та її наступників — радянського союзу та рф. Відвідувачі зможуть ознайомитися із важливими епізодами історії кримськотатарського народу, зокрема з анексією Кримського ханства у 1783 році, депортацією 1944 року та сучасною окупацією півострова», - йдеться у дописі.

Інша частина виставки розповідає про родинні спогади о депортації та важкий процес повернення до Криму у 70-80 роках XX століття. У цьому інформаційному блоці подано свідчення нащадків тих, хто пережив геноцид, боровся за право жити на рідній землі та зміг зберегти свою ідентичність попри всі репресії та спроби асиміляції.

«Осмислення тяглості колоніальної політики росії щодо півострова та злочинної спроби винищення корінного народу України важливе для руйнування російських міфів про кримськотатарський народ. Цей розділ експозиції є публічним актом вшанування й підтримки, що водночас слугує зверненням до суспільства із закликом до глибшого усвідомлення драматичних сторінок історії кримськотатарського народу як невіддільної частини українського історичного та політичного життя», - наголосили у представництві.

У відомстві додали, що Меморіал пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу містить три стели, що ілюструють три ключові хвилі історичних трагедій кримськотатарського народу. А саме насильницьке приєднання Криму до російської імперії у 1783 році, депортація 1944 року, здійснена радянською владою, та сучасна окупація півострова рф у 2014 році.

Меморіал пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу присвячений 80 роковинам депортації та був відкритий у день проведення Четвертого саміту Кримської платформи.

16.05 Виставка 1.jpg

Фото: Facebook/Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин
news-pic

«Я закликаю Путіна надати своїй делегації реальні повноваження», - Зеленський

news-pic

«Найближчим часом може відбутися обмін 1000 на 1000», – міністр Умєров

news-pic

«Мир можливий лише за умови, що Росія виявить готовність до конкретних дій», - міністр оборони Рустем Умєров у Стамбулі

news-pic

У Стамбулі стартують переговори делегацій України, США та Туреччини

news-pic

Вибухи в окупованому Криму: під ударом склад боєприпасів, - «Кримський вітер»

news-pic

Делегацію України на переговорах у Стамбулі очолить міністр оборони Рустем Умєров

news-pic

«Ми не визнаємо російськими наші окуповані території»: президент Зеленський відповів на запитання QIRIM.News

news-pic

Спецоперація СБУ та Державної прикордонної служби: як Україна затримала судно з агропродукцією з окупованих територій