Асіф Алієв

У Європарламенті обговорили майбутнє Криму: жодних компромісів з агресором

mainnews-id
До обговорення долучилися представники української влади, громадянського суспільства та корінного кримськотатарського народу.

У межах «Кримського тижня» в Брюсселі 13 травня відбулася панельна дискусія, присвячена ситуації в тимчасово окупованому Криму.

Про це повідомляє DW.

До обговорення долучилися представники української влади, громадянського суспільства та корінного кримськотатарського народу.

Ключовий меседж — жодних політичних компромісів щодо Криму не може бути, навіть попри зростання міжнародного тиску на Україну щодо початку мирного процесу з росією.

Учасники дискусії наголосили: будь-які поступки на користь агресора стануть зрадою мільйонів громадян, які перебувають під окупацією.

Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу та новопризначений посол України в Туреччині Наріман Джелял застеріг: поки Крим залишається окупованим, там триватимуть політично зумовлені переслідування, насильницькі зникнення, незаконні затримання.

За його словами, росія системно змінює демографічний склад півострова через переселення своїх громадян і знищення кримськотатарської спадщини.

Голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник додала: «Крим — регіон з найтривалішою російською окупацією. На півострові зафіксовані численні порушення прав людини, репресії, мілітаризація, посилення тиску на жінок.

Станом на сьогодні кількість українських політв’язнів у Криму — щонайменше 220, і ця цифра постійно зростає».

Правозахисниця також наголосила, що навіть після звільнення з в’язниць українці не можуть повернутись додому — їх утримують у «депортаційних центрах».

Окремо вона розповіла про нову тенденцію — тиск на жінок через погрози відібрати дітей і відправити їх до інтернатів у рф.

Скрипник закликала не підтримувати ідеї замороження конфлікту: «Війна триватиме для кількох мільйонів українців, які залишаються під окупацією. Повне звільнення територій — єдиний шлях до миру».

Постійна представниця президента України в АРК Ольга Куришко повідомила, що Україна вже розробляє післявоєнну політику для Криму. Йдеться про низку стратегій, які будуть реалізовані після деокупації.

«Це і стратегія економічного відновлення, заснована на принципі реконструкції «краще, ніж було», і стратегія когнітивної деокупації — для подолання російських наративів і пропаганди, а також правосуддя, відновлення інституцій та інші ініціативи.

Україна готується до повернення Криму. Це означає, що вона не забула ані свою землю, ані свій народ», — підкреслила Куришко.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин
news-pic

«Я закликаю Путіна надати своїй делегації реальні повноваження», - Зеленський

news-pic

«Найближчим часом може відбутися обмін 1000 на 1000», – міністр Умєров

news-pic

«Мир можливий лише за умови, що Росія виявить готовність до конкретних дій», - міністр оборони Рустем Умєров у Стамбулі

news-pic

У Стамбулі стартують переговори делегацій України, США та Туреччини

news-pic

Вибухи в окупованому Криму: під ударом склад боєприпасів, - «Кримський вітер»

news-pic

Делегацію України на переговорах у Стамбулі очолить міністр оборони Рустем Умєров

news-pic

«Ми не визнаємо російськими наші окуповані території»: президент Зеленський відповів на запитання QIRIM.News

news-pic

Спецоперація СБУ та Державної прикордонної служби: як Україна затримала судно з агропродукцією з окупованих територій