Асіф Алієв

Бранка кремля закликала повернути з в'язниць рф всіх українок

mainnews-id
Звернення Ірини Горобцової передали батьки

Бранка кремля Ірина Горобцова написала листа до Координаційного штабу, СБУ, Офісу Президента, Національного інформаційного бюро та Офісу омбудсмана.

В листі вона просить повернути з російських в’язниць всіх українок, яких незаконно затримали на окупованих територіях.

Про це передає DOU.

Своє звернення Ірина Горобцова передала рідним у лютому 2025 року.

лист.jpg

Отримавши лист, батьки Горобцової передали його до всіх зазначених у ньому державних установ.

Через деякий час вони отримали відповіді, в яких йшлося про те, що лист їхньої доньки скерований до відповідних інстанцій, які “вживатимуть заходів у межах їхньої компетенції”.

Нагадаємо, до повномасштабного вторгнення Горобцова працювала тестувальницею в українських IT-компаніях. Також жінка відома своїми постами про життя в окупованому Херсоні, у яких публікувала фотографії з українською символікою та називала свою квартиру “домашнім штабом спротиву”. 11 травня 2022 року Ірина Горобцова зробила останнє оновлення на сторінці у фейсбуку з вимогою екстрадиції бійців “Азову”, заблокованих на заводі в Маріуполі.

ФСБ викрала Горобцову з її власного помешкання 13 травня 2022 року. Спочатку Ірина перебувала в Херсонському СІЗО, де її бачив міський голова Голої Пристані Олександр Бабич. Згодом її перевезли до сімферопольського ізолятора №1 в окупованому Криму. Пізніше жінку перевели до СІЗО №2 окупованого Сімферополя.

Окупанти в серпні того ж року незаконно засудили Ірину Горобцову за звинуваченням у “шпигунстві” на користь України. Жінці призначили покарання у вигляді десяти з половиною років ув’язнення у виправній колонії суворого режиму. Зі своїм адвокатом Емілем Курбедіновим жінка вперше побачилася лише в суді, оскільки росіяни засекретили справу і не допускали до неї захисника.

Рідні побоюються за стан здоров’я Ірини в неволі, оскільки до затримання у неї діагностували мозкову аневризму. У листі Горобцова писала, що два з половиною роки її зводить з розуму головний біль через недосипання і нерви, але її позбавили меддопомоги та ліків. Жінка потребує постійного медичного супроводу та моніторингу.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин
news-pic

В рф та на окупованих нею територіях стартував весняний призов

news-pic

"Спротив триває": активісти поширили листівки в містах окупованого Криму

news-pic

“Продемонструвала нашу незламність”: навесні 2014 року ВМС провели операцію з передислокації української авіації з окупованого Криму

news-pic

Бранець Сервер Зекір'яєв подав адміністративний позов на окупантів через нестерпні умови утримання

news-pic

Нідерланди додатково виділили Україні 3,5 млрд євро, - міністр Рустем Умєров

news-pic

Бранка кремля закликала повернути з в'язниць рф всіх українок

news-pic

«Жовта стрічка» провела акцію спротиву в містах окупованого Криму

news-pic

Молдова дозволила приїзд російської спортсменки, яка незаконно відвідувала Крим