Призов в Криму в армію рф: з 2015 року окупанти винесли 470 вироків за відмову служити у їхній армії

З 2015 року окупантами винесено 470 обвинувальних "вироків", а також застосовано інші заходи кримінально-правового характеру щодо 75 осіб, які відмовлялися служити в їхній армії.
Про це повідомляє пресслужба Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим (АРК).
Відомство засудило початок росією 21-ї незаконної призовної кампанії на тимчасово окупованій території АРК та міста Севастополя.
У Представництві підкреслили, що такі дії грубо порушують низку міжнародно-правових норм, зокрема статтю 51 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року, яка прямо забороняє державі-окупанту примушувати осіб, що перебувають під захистом, до служби в її збройних чи допоміжних силах.
Крім того, призов громадян України на окупованих територіях суперечить статті 8(2)(b)(viii) Римського статуту Міжнародного кримінального суду, яка кваліфікує примушення населення окупованої території до служби в армії держави-окупанта як воєнний злочин та інші.
«Окрім незаконного призову, російська федерація здійснює кримінальне переслідування жителів Криму за ухилення від військової служби в російській армії на підставі статті 328 Кримінального кодексу рф. З 2015 року до окупаційних "судів" надійшло 583 кримінальних проваджень за цією статтею, з яких 274 (47%) — після початку повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року», - сказано в повідомленні.
За результатами розгляду цих справ окупаційними судами винесено 470 обвинувальних "вироків", а також застосовано інші заходи кримінально-правового характеру щодо 75 осіб. У переважній більшості випадків покаранням є штрафи, розмір яких варіюється від 5 до 50 тисяч російських рублів. Задокументовано також випадки повторного засудження та навіть умовного позбавлення волі.
За цей час загинули щонайменше 1873 солдати російської армії з підрозділів, дислокованих в окупованому Криму, 1266 із них, ймовірно, були громадянами України. Кількість загиблих може бути більшою, оскільки росія приховує реальні втрати. Також підтверджено взяття в полон щонайменше 116 військовослужбовців рф з окупованого Криму, більшість з яких, ймовірно, є громадянами України.
Представництво закликало громадян України в окупованому Криму уникати участі в незаконних призовних кампаніях, документувати факти примусу та інформувати українські правоохоронні органи через доступні канали зв’язку. Окремо у відомстві звернулися до міжнародних організацій невідкладно відреагувати на ці грубі порушення.
Нагадаємо, 1 квітня в рф стартував весняний призов на військову службу. Мобілізаційні заходи триватимуть з 1 квітня по 15 липня.
Фото ілюстративне
Читайте також:
- Наслідки обшуку в родині журналістки Халілової: її батька госпіталізували
- Загарбники використовують практику «націоналізації» майна в окупованому Криму як інструмент тиску, - КримSOS
- Окупанти провели обшуки у домівках кримських татар в селі Земляничне
- Українські чоловіки зможуть оформити паспорти за кордоном без ВЛК та військових документів
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новин
Окупанти провели обшуки у домівках кримських татар в селі Земляничне

В рф не хочуть забезпечити навіть часткового припинення вогню, - Зеленський відреагував на нічні обстріли України

Окупанти вночі запустили 74 дрони: частина з Криму
Забуте татарське кладовище Києва: занепад та байдужість

Українські дрони завдали удар по окупантах в Криму (Відео)

В рф та на окупованих нею територіях стартував весняний призов

"Спротив триває": активісти поширили листівки в містах окупованого Криму

“Продемонструвала нашу незламність”: навесні 2014 року ВМС провели операцію з передислокації української авіації з окупованого Криму