Ліна Тимошина

ДБР: У «справах Майдану» винесено 11 вироків

mainnews-id
ДБР через 11 років після початку Революції Гідності продовжує розслідувати «справи Майдану».

За чотири роки за матеріалами розслідувань Державного бюро розслідувань (ДБР) суди винесли 11 обвинувальних вироків щодо 14 осіб.

Про це повідомила пресслужба ДБР.

Зазначається, що працівники ДБР навіть через 11 років після початку Революції Гідності продовжують ретельно розслідувати «справи Майдану». Пріоритетною залишається документація злочинів посадовців та правоохоронців, і передача відповідних матеріалів до суду.

«Загалом за чотири роки роботи у цьому напрямку за матеріалами розслідувань ДБР суди винесли 11 обвинувальних вироків щодо 14 осіб, причетних до злочинів під час Революції Гідності. Також ДБР повідомило про підозру 309 особам, з яких 100 – у 2024 році. До суду передано 147 обвинувальних актів щодо 279 осіб», - йдеться у повідомленні.

В ДБР зазначили, що серед фігурантів, чиї справи вже передані до суду, – колишнє керівництво держави та правоохоронних органів, зокрема: Президент України, голова СБУ та його перший заступник, міністр внутрішніх справ і його заступник, міністр оборони, командувач внутрішніх військ, керівник столичної міліції, його заступник та керівник полку «Беркут».

Їх обвинувачують в організації вбивств 67 громадян, а також у спричиненні тілесних ушкоджень 887 активістам у період з 18 по 20 лютого 2014 року.

«Злочинна організація, очолювана колишнім Президентом України, з листопада 2013 по лютий 2014 року залучила до придушення протестів 60 тисяч правоохоронців. До цих дій були також залучені сотні слідчих міліції, прокурорів і суддів, які без достатніх доказів відправляли активістів під варту, використовуючи це як засіб залякування», - йдеться у повідомленні.

У ДБР зауважили, що до цієї статистики варто додати сотні цивільних осіб – так званих «тітушок», які били, катували, незаконно затримували та навіть убивали протестувальників.

«Окремим напрямком роботи ДБР у «справах Майдану» є збір доказів щодо участі спецслужб рф у силовому придушенні акцій протесту. Загалом розслідування охоплює близько 4 тисяч епізодів злочинної діяльності, в яких постраждали понад 2,5 тисячі осіб», - інформували у ДБР.

Крім того, активно вживаються заходи для арешту та повернення у власність держави активів, незаконно виведених колишніми високопосадовцями.

«На підставі матеріалів ДБР у дохід держави передано майно колишнього Президента України, зокрема: 31 млн грн; 85 тис. доларів США; 537 історико-культурних цінностей на суму близько 19 млн євро; 2 земельні ділянки та 8 будівель», - зазначили в бюро.

Також ДБР передало в управління АРМА майно колишнього міністра внутрішніх справ та ініціювало стягнення на користь держави його активів на суму майже 1,4 млрд грн.

Фото: REUTERS

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин