Ліна Тимошина

Окупанти намагаються відкрити кадетські класи у кримськотатарських школах, - Барієв

mainnews-id
Таким чином росіяни намагаються впливати на світогляд дітей.

Російські окупанти намагаються відкрити кадетські класи у кримськотатарських школах в окупованому Криму.

Про це заявив голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру (КРЦ) Ескендер Барієв на пресконференції у Києві.

За його словами, таким чином росіяни намагаються впливати на світогляд дітей.

«Це тенденція 2024-2025 років, що є спроби відкрити кадетські класи саме у кримськотатарських школах. Тому, що в інших школах вони почали відкривати їх ще 2016 року. Вони постійно намагаються героїзувати тих, хто є злочинцями й бере участь у так званій «СВО», тобто, воюють проти України», - сказав Барієв.

Голова правління КРЦ зауважив, що мова – це генетичний код ідентичності. І для того, щоб зберігся народ, потрібно, щоб збереглася мова. Протягом десятиліть кримськотатарська мова перебувала під тиском, під загрозою знищення – ще за радянських часів. І ця мова збереглася завдяки тому, що нею користувалися у родинах у часи депортації.

З початку окупації Криму у 2014 році кримськотатарська мова знову зіштовхнулася з утисками.

«Ця політика пов’язана з тим, щоб не було можливості розвивати кримськотатарську мову», - зауважив Барієв.

Протягом років окупації, загарбники намагалися закривати кримськотатарські школи, намагалися змінити статус цих шкіл. А також почали збільшувати кількість російської мови в кримськотатарських школах за рахунок кримськотатарської мови.

Крім того, за словами Барієва, мова ще є й інструментом боротьби й спротиву. Зокрема, коли окупанти намагалися закрити кримськотатарські школи у Криму, батьки, учні та вчителі почали захищати право проводити навчання кримськотатарською.

«Основна мета – асимілювати українців і кримських татар у Криму для того, щоб зробити єдиний російський народ, як це було в радянські часи», - пояснив Барієв.

Він наголосив на важливості створення онлайн-контенту, зокрема, для дітей. Це, приміром, дитячі передачі, де можна вивчати кримськотатарську мову.

«Створена концепція розвитку кримськотатарської мови, стратегія розвитку кримськотатарської мови. На жаль, є велика проблема, що багато фахівців кримськотатарської мови перебувають на окупованій частині України, тобто, в окупованому Криму. На жаль, досі не існує Інституту кримськотатарської мови, який міг би допомагати», - сказав голова правління КРЦ.

Даний матеріал виготовлено за підтримки ГО "Інститут масової інформації" в межах проєкту міжнародної організації Internews Network.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин