Асіф Алієв

«Критика має бути відповідальною»: Рефат Чубаров про дискусії навколо діяльності Рустема Умєрова

mainnews-id
Голова Меджлісу кримськотатарського народу пояснив, як варто обговорювати роботу Міноборони під час війни

Критика окремих посадовців, зокрема міністра оборони Рустема Умєрова, має базуватися на фактах, а суспільство повинно отримувати відповіді через прозорі механізми державних інституцій.

Про це QIRIM.News заявив Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Політик підкреслив, що увага суспільства до Міністерства оборони під час війни є природною, але публічні дискусії на резонансні теми вимагають відповідальності з обох сторін.

«Під час війни виконавча влада у сфері національної безпеки і оборони не буде наводити ті дані, які складають державну таємницю і є цікавими для ворога. Але якщо питання вже підняті, то відповідь суспільству все одно має бути надана. Це важливо для збереження довіри громадян», — наголосив він.

На думку Чубарова, механізми для розв'язання таких питань вже існують: Рада національної безпеки і оборони (РНБО) може оперативно координувати та контролювати виконавчу владу.

Ставка Верховного Головнокомандувача є майданчиком для обговорення найгостріших питань.

«Як тільки в суспільстві розпочинаються обговорення резонансних тем, їх потрібно негайно передавати до державних інституцій. Саме вони мають терміново розглянути це, надати відповіді та ухвалити необхідні рішення», - підкреслив політик.

Окремо Рефат Чубаров зупинився на матеріалах у ЗМІ, які пов’язують Рустема Умєрова з інтересами інших держав. На його думку, такі заяви мають небезпечний підтекст.

«Я в цій статті відчув гіркий присмак тих часів, коли кримським татарам відмовляли в довірі через їхнє етнічне походження. Такі речі в демократичній країні недопустимі. Військова сфера в інших країнах показує, що ані етнічне походження, ані країна походження не мають значення для професійної оцінки посадової особи», - підкреслив він.

Чубаров нагадав, що подібні маніпуляції можуть бути інструментом тиску, а не об’єктивною критикою:

«У заявах про “настороженість американців” через співпрацю з Туреччиною я не побачив жодних доказів. Це виглядає як спроба маніпуляції уявними висновками, а не обґрунтована позиція», - вказав Чубаров.

Як приклад неконструктивної критики він назвав обговорення співпраці України з Туреччиною у військовій сфері:

«Ми бачимо пропозиції Туреччини, які базуються на використанні українських технологій, таких як двигуни “Мотор Січ”. Туреччина пропонує створити спільне виробництво, що є важливим кроком для збереження нашого промислового потенціалу під час війни», - сказав політик.

На його думку, така співпраця має розглядатися як стратегічна перевага, а не як предмет для маніпуляцій.

Чубаров підкреслив, що публічна критика під час війни має бути виваженою і базуватися на відповідальності.

«Ми не можемо закривати рота всім, хто висловлює свою думку, але й ті, хто критикує, мають бути відповідальними за свої слова. Особливо коли йдеться про посадовців, які працюють у критичних сферах національної безпеки та оборони», - сказав Голова Меджлісу.

Окремо він підкреслив, якщо звинувачення не підтверджуються фактами, «державні інституції мають це оперативно розглядати й інформувати суспільство, адже лише так можна зберегти довіру громадян у складний час».

Нагадаємо, видання ZN.UA опублікувало статтю, в якій розкритикована робота Рустема Умєрова на посаді очільника Міноборони України.

Народний депутат України від фракції «Європейська солідарність», заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз також звернув увагу на заангажованість публікації в інтернет-виданні ZN,UA . Також це зробив перший заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.

share-arrowiconiconiconicon

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин