Мати політв'язня Ескендера Абдулганієва: його перевели на більш суворі умови, бо не взяв російське громадянство
Засудженого до 12 років позбавлення волі кримського політв'язня Ескендера Абдулганієва перемістили з виправної колонії №41 кемеровської області до колонії №29 у місті кемерово. Про це «Кримській солідарності» повідомила його мати Еміне Абдулганієва.
Раніше її син заявив про те, що в колонії №41 йому регулярно продовжували перебування у ШІЗО. Заявили, що Ескендер не перебуватиме у загальному загоні нібито через те, що є «злісним порушником, схильним до постійних порушень».
У результаті кримський татарин провів у ШІЗО п'ять місяців – з 14 лютого по 21 червня з перервою у п'ять днів, коли його перемістили до приміщення камерного типу (ПКТ).
«Він описував умови у ШІЗО та ПКТ як незадовільні та просив у адміністрації контакти уповноваженого з прав людини в кемеровській області та представника Громадської наглядової комісії, а також хотів зустрітися з імамом. Однак ці прохання були проігноровані. Після цього Ескендера вивезли з 41-ї колонії», - йдеться у повідомленні.
За словами Еміне Абдулганієвої, її сина перевели до колонії в кемерово тому, що він не взяв російського громадянства.
«Мені здається, до нього через це чіплялися і через це він постійно сидів у ШІЗО. (…) Тільки вчора, 9 липня, ми отримали від нього листа, що він справді перебуває в колонії № 29. Там суворіші умови (ніж у колонії № 41), такі, як у в'язниці у Володимирі, де він сидів до цього. Він перебуває під відеоспостереженням, не в таборі (з рештою ув'язнених – ред.), а сам, у камері. О п'ятій ранку їм підіймають ліжко, забирають матрац, і цілий день, до відбою о 10-й вечора, мій син стоїть. Прогулянка — година в кімнаті для прогулянок, де через вузький проміжок у даху пробивається сонячне світло. Я так розумію, що умови гірші, ніж у ШІЗО у 41-й колонії», — розповіла Еміне Абдулганієва.
Нагадаємо, окупанти затримали Ескендера Абдулганієва 14 лютого 2019 року. 3 листопада 2020 року Південний окружний військовий суд засудив Ескендера Абдулганієва до 12 років ув'язнення. Окупанти звинуватили кримського татарина у приналежності до партії “Хізб ут-Тахрір”, яка заборонена в росії, але вільно діє на території України та інших країн.
У листопаді минулого року йому відмовили у переведенні з володимирської в'язниці до колонії. У зарахуванні строку, який кримський татарин провів у в'язниці, та негайному переведенні до колонії відмовив окупаційний Красногвардійський районний суд Криму. Загалом у в'язниці політв'язень перебував понад три роки.
Крім того, його обмежили у праві на прогулянку, на отримання передач та фінансової допомоги від родичів, а також у праві на телефонні дзвінки. Через відсутність передач від родичів він помітно схуд, розповідали адвокати, а телефонні розмови, навіть із правозахисниками, прослуховувалися.
Фото: "Кримська солідарність"
Юристка Ліля Гемеджі заявляла, що на Ескендера Абдулганієва чинили тиск.
Читайте також:
- Феодосійська школа протягом п'яти років залишається без даху
- «Дуже холодно»,— незрячий політв'язень про етап російськими тюрмами
- Тяжкохворий політв'язень Амет Сулейманов вперше за півтора року зміг зателефонувати родині з російської в'язниці
- Що означає для України указ Трампа про призупинення допомоги США
Читайте новини в телеграмi
Актуальнi новини Украiни та свiту
Підписатись
Головнi новини
Бiльше новинТяжкохворий політв'язень Амет Сулейманов вперше за півтора року зміг зателефонувати родині з російської в'язниці
Мустафа Джемілєв висловив співчуття турецькому народу в звʼязку з трагедією на курорті Карталкая
«Ще один спосіб нагадати, що Крим — це Україна»: у Києві відкрилася фотовиставка, присвячена видатним кримчанам
Як загарбники русифікують кримськотатарських дітей
День Соборності: чи міг Крим долучитися до Акту Злуки і що цей день нині означає для кримських татар
Трамп: війна, Україна й Крим
«Сила у допомозі тим, хто потребує», - кримські татари започаткували благодійний спортивний проєкт для підтримки родин переселенців з Криму
Загарбники відмовилися визнавати необґрунтованою відправку бранця Смаїлова до ШІЗО