Микола Шевчук

В Меджлісі кримськотатарського народу пояснили, як після захоплення Криму росія готувалася підкорити всю Україну

mainnews-id
26 лютого — День кримського спротиву російській окупації

Захоплення Криму в 2014 році планувалося росією як початок встановлення контролю над усією Україною.

Про це йдеться у заяві Меджлісу кримськотатарського народу з нагоди Дня спротиву російській окупації Криму.

Qirim.news подає повний текст заяви.

                   **Заява**

Президії Меджлісу кримськотатарського народу з нагоди Дня спротиву російській окупації Криму

_Захоплення Криму у 2014 році планувалося росією як початок встановлення контролю над усією Україною. _

Вторгнення росії до Криму готувалося роками: від системної зачистки інформаційного простору і інфільтрації російських агентів в органи державної влади та управління до демонізації кримськотатарського народу.

У лютому 2014 року кремль був упевнений, що за першою ж його командою потужна мережа російських агентів у державних органах і силових структурах, за допомоги п'ятої колони з місцевих жителів, забезпечать бажану для москви картинку нібито підтримки Верховною Радою Криму рішень, спрямованих на відторгнення Криму від України.

26 лютого 2014 року близько 20 тисяч учасників Всекримського мирного мітингу на підтримку територіальної цілісності України, організованого Меджлісом кримськотатарського народу, своєю рішучістю і мужністю зірвали плани кремля, підтвердивши на весь світ, що Крим є невід'ємною складовою частиною України та батьківщиною кримськотатарського народу.

На жаль, громадянське суспільство Криму, яке 26 лютого 2014 року дало гідну відсіч кремлівським агентам, так і не дочекалось рішучих дій правоохоронних та спеціальних структур України, спрямованих на захист державного суверенітету країни. Бездіяльність органів державної влади і управління України, зумовлена внутрішньою боротьбою політичних сил і їхніх лідерів за розподіл посад і міністерств, надала можливість росії розпочати в ніч з 26 на 27 лютого 2014 року захоплення стратегічних об'єктів Криму та блокування військових частин та підрозділів ЗСУ по всій території Кримського півострова.

За 10 років окупації росія перетворила Крим на суцільний військовий плацдарм, де відбуваються масові злочини проти жителів півострова: вбивства, насильницькі зникнення, політично мотивовані переслідування, посягання на інші основні свободи, включаючи свободу висловлення думок, свободу релігії або переконань.

Російські окупанти піддають цілеспрямованому переслідуванню кримськотатарський народ — корінний народ Криму, здійснюють політику, спрямовану на штучну зміну демографічного та етнічного складу населення Криму, що є військовим злочином.

_З 24 лютого 2022 року російська федерація використовує територію окупованого Криму для ведення повномасштабної війни на території материкової частини України. Кримський півострів перетворений на прифронтову територію, внаслідок чого виникли нові загрози для життя та здоров'я його мешканців. _

Насильницька мобілізація жителів окупованого Криму до російської армії стала ще одним міжнародним злочином, що вчиняється росією на півострові.

Проте десять років тимчасової окупації Криму не зломили волю кримськотатарського народу і значної частини жителів Криму різних національностей. Вони залишаються вірними Українській державі і відданими своїй землі, здійснюючи ненасильницький спротив російській окупації.

У лавах Збройних Сил України та інших спеціальних військових формувань зі зброєю в руках відстоюють суверенітет Української держави тисячі жителів Криму.

З нагоди Дня спротиву російській окупації Криму Меджліс кримськотатарського народу звертається зі словами особливої вдячності до всіх військовослужбовців Сил Оборони України, які своєю мужністю та самовідданістю наближають час визволення Криму, висловлює шану та підтримку кримськотатарському народу та всім жителям тимчасово окупованого Криму, які зберігають вірність Українській державі.

Меджліс кримськотатарського народу і далі здійснюватиме всі необхідні дії, що сприятимуть якнайшвидшому звільненню Криму від російських загарбників.

Крим - це Україна!

Слава Україні!

Рефат Чубаров

_Голова Меджлісу кримськотатарського народу _

Нагадаємо, 26 лютого - День кримського спротиву російській окупації. У цей день 10 років тому небайдужі жителі півострова чинили перешкоди окупантам та колаборантам у намаганні офіційно оформити відрив півострова від України.

Читайте новини в телеграмi

Актуальнi новини Украiни та свiту

telegram

Підписатись

Головнi новини

Бiльше новин